Nowe obostrzenia – hotele zamknięte również w Pomorskiem i Lubuskiem? AKTUALIZACJA

Udostępnij artykuł
Jak ustalili dziennikarze RMF FM, rząd rozważa zaostrzenie obostrzeń w kolejnych regionach. Ma to dotyczyć województw: pomorskiego i lubuskiego. Według rozgłośni, nowe regulacje mogą zacząć obowiązywać jeszcze w tym tygodniu – tak informowaliśmy rano. Jednak Adam Niedzielski, minister zdrowia, odnosząc się do tych doniesień, zaprzeczył, aby ten temat był poruszany na poniedziałkowym, rządowym zespole reagowania kryzysowego.

W ślad za województwem warmińsko-mazurskim podążają ostatnio woj. pomorskie i lubuskie – powiedział na konferencji Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

[PILNE]
PONOWNY LOCKDOWN W CAŁEJ POLSCE!
>> przejdź do najnowszej publikacji <<

Radio RMF FM potwierdza, że wprowadzenie bardziej restrykcyjnych obostrzeń we wspomnianych województwach, rzeczywiście jest brane pod uwagę. Chodzi m.in. o zamykanie hoteli.

Rząd zapowiadał, że zmiany dotyczące obostrzeń będą następować w dwutygodniowych cyklach. Jednak niewykluczone, że nowe przepisy wyjdą w życie już od najbliższego weekendu, a więc od soboty 6 marca. Dziennikarz RMF FM potwierdził, że jeśli sytuacja na Pomorzu i w Lubuskiem będzie się pogarszać, rząd nie będzie czekał z wprowadzeniem nowych regulacji. 

Jednak minister zdrowia Adam Niedzielski zaprzeczył powyższym doniesieniom.

Na dzisiejszym rządowym zespole reagowania kryzysowego nie było na ten temat dyskusji – zapewnił.

Przypomnijmy, 27 lutego wprowadzono nowe obostrzenia dotyczące województwa warmińsko-mazurskiego. Tam hotele, muzea, kina, galerie handlowe, baseny i korty tenisowe ponownie zawiesiły swoją działalność. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, obowiązuje także kwarantanna dla osób przyjeżdżających z Czech i Słowacji. Ważnym aspektem jest też zmiana w zakresie zasłaniania nosa i ust. Od 27 lutego akceptuje się tylko maseczkę. Dlatego nie wolno już korzystać z szalików czy przyłbic.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 01.03.2021
Aktualizacja: 17.03.2021