Orbis: 2,66 mln zł na inwestycje w I kw. 2010 r.

Udostępnij artykuł

W okresie styczeń-marzec br. nakłady inwestycyjne wydają się niewielkie, jeśli przyrównać je do wydatków rok temu. W I kwartale 2009 roku Grupa Hotelowa Orbis zainwestowała 90,4 proc. więcej, bo 27,6 mln zł. – Nakłady inwestycyjne uległy zdecydowanemu ograniczeniu, co związane jest z niewystarczającym popytem na usługi hotelowe. Zarząd Orbisu przewiduje, że ożywienie na rynku hotelowym nastąpi nie wcześniej niż w drugiej połowie br. – skomentował Jean-Philippe Savoye, prezes Orbis SA.

– Działania inwestycyjne Grupy Hotelowej Orbis w pierwszym kwartale 2010 roku koncentrowały się na kontynuacji prac modernizacyjnych rozpoczętych w okresach poprzednich. Działania o szerszym zakresie prowadzone były w hotelu Mercure Grand w Warszawie oraz w hotelu Novotel Centrum w Poznaniu. Celem prowadzonych prac jest stworzenie nowoczesnych powierzchni bankietowo-konferencyjnych. W pierwszym kwartale 2010 roku wdrożono jednolity system raportująco-analityczny obejmujący wszystkie hotele Grupy Hotelowej Orbis w Polsce. System ten umożliwia przeglądanie, raportowanie i tworzenie wielowymiarowych analiz, jak również planowanie wyników. W zakresie informatyki kontynuowany był projekt automatycznego systemu rezerwacji sieci Accor (Tars). Zakończenie realizacji projektu planowane jest na koniec czerwca 2010 roku. W pozostałych obiektach prowadzone były prace o mniejszym zakresie i dotyczyły prac koniecznych dla podtrzymania standardu – podał zarząd w raporcie kwartalnym.

Przypomnijmy, że Grupa Hotelowa Orbis zanotowała po I kwartale 2010 roku 142 mln zł przychodów, Orbis SA – 112,6 mln zł, a Grupa Kapitałowa – 175,5 mln zł.

Grupa Kapitałowa Orbis jest największą w Polsce i w Europie Środkowej grupą turystyczno-hotelową, która oferuje usługi w branżach: hotelarskiej, międzynarodowej i krajowej komunikacji autokarowej, wynajmu i leasingu samochodów oraz gier hazardowych. Największą spółką w grupie jest Orbis SA – czołowa polska spółka hotelarska, która wraz ze spółkami Hekon-Hotele Ekonomiczne SA, UAB Hekon oraz Orbis Kontrakty tworzą Grupę Hotelową Orbis. Grupa Hotelowa Orbis zarządza 63 hotelami obejmującymi ponad 11 tysięcy pokoi.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 17.05.2010
Aktualizacja: 17.05.2010