Orbis: 2,66 mln zł na inwestycje w I kw. 2010 r.

Udostępnij artykuł

W okresie styczeń-marzec br. nakłady inwestycyjne wydają się niewielkie, jeśli przyrównać je do wydatków rok temu. W I kwartale 2009 roku Grupa Hotelowa Orbis zainwestowała 90,4 proc. więcej, bo 27,6 mln zł. – Nakłady inwestycyjne uległy zdecydowanemu ograniczeniu, co związane jest z niewystarczającym popytem na usługi hotelowe. Zarząd Orbisu przewiduje, że ożywienie na rynku hotelowym nastąpi nie wcześniej niż w drugiej połowie br. – skomentował Jean-Philippe Savoye, prezes Orbis SA.

– Działania inwestycyjne Grupy Hotelowej Orbis w pierwszym kwartale 2010 roku koncentrowały się na kontynuacji prac modernizacyjnych rozpoczętych w okresach poprzednich. Działania o szerszym zakresie prowadzone były w hotelu Mercure Grand w Warszawie oraz w hotelu Novotel Centrum w Poznaniu. Celem prowadzonych prac jest stworzenie nowoczesnych powierzchni bankietowo-konferencyjnych. W pierwszym kwartale 2010 roku wdrożono jednolity system raportująco-analityczny obejmujący wszystkie hotele Grupy Hotelowej Orbis w Polsce. System ten umożliwia przeglądanie, raportowanie i tworzenie wielowymiarowych analiz, jak również planowanie wyników. W zakresie informatyki kontynuowany był projekt automatycznego systemu rezerwacji sieci Accor (Tars). Zakończenie realizacji projektu planowane jest na koniec czerwca 2010 roku. W pozostałych obiektach prowadzone były prace o mniejszym zakresie i dotyczyły prac koniecznych dla podtrzymania standardu – podał zarząd w raporcie kwartalnym.

Przypomnijmy, że Grupa Hotelowa Orbis zanotowała po I kwartale 2010 roku 142 mln zł przychodów, Orbis SA – 112,6 mln zł, a Grupa Kapitałowa – 175,5 mln zł.

Grupa Kapitałowa Orbis jest największą w Polsce i w Europie Środkowej grupą turystyczno-hotelową, która oferuje usługi w branżach: hotelarskiej, międzynarodowej i krajowej komunikacji autokarowej, wynajmu i leasingu samochodów oraz gier hazardowych. Największą spółką w grupie jest Orbis SA – czołowa polska spółka hotelarska, która wraz ze spółkami Hekon-Hotele Ekonomiczne SA, UAB Hekon oraz Orbis Kontrakty tworzą Grupę Hotelową Orbis. Grupa Hotelowa Orbis zarządza 63 hotelami obejmującymi ponad 11 tysięcy pokoi.

 

Opublikowano: 17.05.2010
Aktualizacja: 17.05.2010