Orient Express w nowej odsłonie

Udostępnij artykuł

140 lat temu Georges Nagelmackers zrealizował swoje marzenie, uruchamiając pierwsze luksusowe pociągi Orient Express. Dziś legenda tego składu ożywa na nowo. Zabytkowe wagony niezwykłej wartości, po burzliwej historii w końcu w nowej formie powrócą do służby. Przed premierą w 2025 roku, Orient Express pokazuje nigdy wcześniej nieujawniane dekoracje na zachwycającej wystawie w Paryżu.

Jesteśmy dumni, że możemy dziś pokazać pierwsze zdjęcia przyszłego pociągu Orient Express. Opowieść inspirowana marzeniami o podróżach niezwykłym składem, obiektem wszelkich fantazji w końcu staje się rzeczywistością. Projekt Maxime d’Angeac, wraz z ujawnieniem luksusu, nowoczesności i francuskiej elegancji, przywraca mit i legendę do życia. Dzięki temu Orient Express znów zabłyśnie, dumny ze swojej 140-letniej historii, patrząc w przyszłość. Legenda trwamówi Sébastien Bazin, Chairman & CEO Accor.

Wystawa „Orient Express Revelation” zabiera we wciągającą podróż pełną wrażeń. Sekretne drzwi uchylają rąbka tajemnicy do wyjątkowego cyfrowego doświadczenia, odkrywając fantastyczne wagony i projekt architekta Maxime d’Angeac. To oryginalna eksploracja, która ujawnia pociąg o bajecznym designie, inspirowany 1920 rokiem i zaprojektowany zgodnie ze standardami współczesnego luksusu.

Miłośnik powieści podróżniczych, architekt Maxime d’Angeac, zafascynowany wielkimi rewolucyjnymi ruchami artystycznymi, od 20 lat realizuje prestiżowe projekty renowacji i dekoracji luksusowych domów, takich jak Daum, Hermès i Guerlain. Dzięki temu projektowi tworzy nową wersję mitu o Orient Expresie.

Jak wyjaśnia: jest to reinterpretacja legendarnego pociągu, pomyślanego jako nowa ambasada francuskiego luksusu, sublimowana przez know-how i talenty najlepszych francuskich rzemieślników.

Orient Express po raz pierwszy odsłania wystrój przyszłego wagonu barowego, wystawnej gabloty zapraszającej pasażerów pod duże kopuły światła inspirowane stylem Drugiego Imperium. W barze znajduje się szklana lada, oddająca hołd René Lalique. Przy każdym stole znajduje się zegar przywołujący na koktajle i kolacje. Pierwszy przycisk na maszynie jest zarezerwowany dla serwisu szampana, podczas gdy drugi wzywa personel.

Spektakularny i nieoczekiwany wagon restauracyjny powraca do stylu klasycznego Orient Expressu. Maxime d’Angeac reinterpretuje motyw „szyny” stworzony przez Suzanne Lalique-Haviland w 1930 roku, który został przerobiony na ściankach przy użyciu techniki stoneboard. Pod lustrzanym sufitem, poprzecinanym szeregiem łuków, w pełnej harmonii układają się stoły i fotele oświetlone abażurami nawiązującymi do oryginalnych modeli.

Wyznacznikiem apartamentów jest absolutny komforty połączony z duchem funkcjonalności. Wszystkie kąty są zaokrąglone, ścianki działowe pokryte szlachetnym drewnem i skórą, zagłówki wypełnione drewnem, masą perłową i brązem. W zakątkach dyskretnie objawiają się słynne panele Lalique „Blackbirds & Grapes”, pochodzące z zabytkowego pociągu. Przy „Wielkiej Transformacji” duże sofy ujawniają się na uboczu ogromnego łóżka. Łazienka i garderoba uzupełniają pomysłowy układ każdego apartamentu.

Wystawa „Orient Express Revelation” po odwiedzinach Paryża zatrzyma się w Design Miami/ w Miami Beach na Florydzie, gdzie będzie gościć od 30 listopada do 4 grudnia.

Film przedstawiający wirtualny spacer po projekcie składu można obejrzeć tutaj.

O Orient Express

Orient Express, pionier rzemieślniczych podróży od 1883 roku, sublimuje sztukę podróży dzięki luksusowym pociągom, wyjątkowym doświadczeniom i kolekcjom rzadkich przedmiotów. A już wkrótce: pierwsze hotele na całym świecie, wraz z otwarciem Orient Express La Minerva w Rzymie i Orient Express Palazzo Donà Giovannelli w Wenecji w 2024 roku. Dodatkowy projekt został ogłoszony w Rijadzie, pierwszym mieście na Bliskim Wschodzie, które ogłosiło przybycie hotelu Orient Express. Równolegle z uruchomieniem Orient Expressu wyobrażonego przez Maxime d’Angeac, Orient Express La Dolce Vita powita swoich pierwszych pasażerów na pokładzie luksusowych pociągów w 2024 roku, tworząc pełny wszechświat, który zaoferuje podróżnym Orient Express pełne ultra luksusowe wrażenia z podróży.

O Design Miami/

Design Miami/ łączy świat poprzez niezwykłe kolekcjonerskie wzornictwo, z targami na żywo i doświadczeniami na trzech kontynentach, które tworzą galerie, projektanci, marki, eksperci, kolekcjonerzy i entuzjaści. Każda edycja Design Miami/ zawiera zabytkowe meble XX i XXI wieku, oświetlenie i obiekty sztuki z najlepszych na świecie, fachowo sprawdzonych galerii, a także prezentuje współpracę projektową ze znanymi markami. Dzięki flagowym targom odbywającym się obok Art Basel w Miami na Florydzie w grudniu i Bazylei w Szwajcarii w czerwcu, Design Miami/ jest podekscytowany wprowadzeniem swojej charakterystycznej mieszanki kultury projektowania i handlu do Paryża w październiku 2023 r. Design Miami/ jest również dostępny 365 dni w roku za pośrednictwem designmiami.com, bogatego w treści rynku cyfrowego zawierającego prace z wiodących galerii oraz oryginalne treści redakcyjne i wideo w Forum Magazine.

O Accor

Accor jest wiodącą grupą hotelarską na świecie oferującą gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w ponad 5 300 obiektach oraz 10 000 obiektach gastronomicznych w 110 krajach. Grupa dysponuje jednym z najbardziej zróżnicowanych i w pełni zintegrowanych ekosystemów hotelarskich obejmujących szerokie portfolio ponad 40 marek segmentu luxury, premium, midscale i economy. Wyjątkowe i unikalne doświadczenia uzupełnia oferta rozrywkowa, bary i restauracje, markowe rezydencje prywatne, współdzielone obiekty noclegowe, consierge, przestrzenie co-workingowe i wiele innych. Niezrównaną pozycję Accor w sektorze lifestylowym – jednej z najszybciej rozwijających się kategorii w branży – gwarantuje Ennismore, kreatywna firma hotelarska z wywodzącą się z kultury i lokalnych społeczności z bogatym portfolio przedsiębiorczych i własnych marek z jasno określonym celem. Accor wyróżnia się niezastąpionym portfolio charakterystycznych marek i zespołem liczącym ponad 260 000 osób na całym świecie. Dodatkowo Grupa oferuje wszechstronny lifestylowy program lojalnościowy ALL – Accor Live Limitless, który jako codzienny towarzysz hotelowych gości pozwala na wzbogacenie pobytu o dodatkową wartość i przeżycia związane z szeroką gamą benefitów, usług i doświadczeń. Poprzez inicjatywy takie jak Planet 21 – Acting Here, Accor Solidarity, RiiSE i ALL Heartist Fund, grupa koncentruje się na tworzeniu pozytywnych działań poprzez promowanie etycznego biznesu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, odpowiedzialnego hotelarstwa, zaangażowania społecznego, różnorodności i inkluzywności. Założona w 1967 roku spółka Accor SA jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku OTC (kod ACRFY) w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Accor

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 25.10.2022
Aktualizacja: 25.10.2022