Pierwszy trzygwiazdkowy hotel w Czeladzi

Udostępnij artykuł

Hotel posiadać będzie 120 jednostek mieszkalnych o zróżnicowanym standardzie (pokoje jedno-, dwuosobowe, apartamenty, pokoje typu studio oraz dla osób niepełnosprawnych). Pierwszy poziom hotelu to sala konferencyjno-bankietowa dla 500 osób oraz trzy mniejsze pomieszczenia, mogące łącznie pomieścić 700 osób (wszystkie mają być wyposażone w profesjonalny sprzęt multimedialny). Kolejne poziomy II-VI to: recepcja, lobby bar, patio oraz pokoje hotelowe. Poziom siódmy hotelu stanowi zaplecze rekreacyjne (basen, sauny, jacuzzi, salony masażu oraz kosmetyczne i odnowy biologicznej).

Jak deklarują przedstawiciele inwestora, hotel będzie obiektem trzygwiazdkowym i zamierza oferować ceny na takim właśnie poziomie, jednak standard porównywalny będzie do czterech gwiazdek. Obiekt przeznaczony będzie zarówno dla gości biznesowych, jak i turystów.

Rozbudowa restauracji o hotel rozpoczęła się latem 2009 roku. Prace projektowe prowadzi Pracowania Architektoniczna z Bielska Białej, natomiast generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Polbet z Katowic. Wartość inwestycji szacowana jest na około 30 mln złotych, a finansowana jest w 100 proc. kapitałem polskim.

Działająca obecnie restauracja Szafranowy Dwór oferuje dania kuchni europejskiej oraz – latem – potrawy z grilla. W lokalu odbywają się także liczne imprezy w specjalnie dedykowanym im kilku salom bankietowym i kameralnym.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w Czeladzi nie działa obecnie żaden obiekt skategoryzowany jako hotel.

 

Opublikowano: 07.06.2010
Aktualizacja: 07.06.2010