Piotr Jaskulski dołącza do Columbus Polska

Udostępnij artykuł

Z początkiem 2022 roku do struktur firmy dołączył manager zarządzania i sprzedaży specjalizujący się w rynku HoReCa oraz branży spożywczej. W spółce, Piotr Jaskulski będzie pełnił rolę CEO, odpowiadając za proces sprzedażowy na rynku B2B, budowę sieci handlowej oraz rozwój marki kawy Qethereal.

Piotr Jaskulski wybrany CEO Columbus Polska

Swoje wieloletnie doświadczenie Piotr Jaskulski zdobywał jako dyrektor sprzedaży oraz dyrektor zarządzający dużych spółek branży HoReCa i FMCG. W latach 2006-2009 pełnił funkcję regionalnego kierownika sprzedaży Kamis Przyprawy. Odpowiadał m.in. za budowę struktury sprzedażowej i negocjacje handlowe z kluczowymi klientami.

W 2010 roku został managerem regionalnym w spółce Compass Group, odpowiadając za markę Eurest, specjalizującą się w usługach cateringowych. Następnie przez ponad sześć lat był dyrektorem sprzedaży i zarządzającym spółki Chefs Culinar (wynik za 2018 – 190 mln PLN. Zajmował się opracowaniem i realizacją strategii długofalowej, wdrażaniem procesu sprzedażowego, zarządzaniem polityką cenową i łańcuchem dostaw. Do końca ubiegłego roku pełnił funkcję CEO spółki Eurofoods Gastro (wynik za 2021 – 24 mln PLN). Zarządzał rozwojem przedsiębiorstwa w obszarze FMCG i HoReCa.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopad 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Działając przez wiele lat w branży spożywczej zobaczyłem jak szybko rozwija się segment kawy. Dlatego z przyjemnością dołączyłem do zespołu Columbus Polska. Wiem, że Polacy coraz częściej sięgają po  kawę coraz wyższej  jakości, ale też taką, która będzie wpisywała się w ich gusta oraz zwyczaje zakupowe. Marka kawy Qethereal odpowiada na te potrzeby. Zapewnia wysokiej jakości produkt, nawiązujący do filozofii Fairtrade i Bio Organic. Oferuje też nowoczesne kanały sprzedaży oraz innowacyjne rozwiązania konsumenckie. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tworzeniu tej marki. Wierzę, że moje doświadczenie przyczyni się do tego, że zajmie ona stałe miejsce na wysokiej półce rynkumówi Piotr Jaskulski, CEO Columbus Polska.

Spółka Columbus Polska

Zajmuje się produkcją, dystrybucją i sprzedażą na rynki europejskie kawy oraz herbaty. Założona pod koniec 2020 roku firma zadebiutowała na polskim rynku z marką Qethereal w listopadzie 2021. Marka oferuje do sprzedaży kawy single origin oraz blended. Oferta kierowana jest do klientów indywidualnych i branży HoReCa. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem sklepu internetowego oraz sieci przedstawicieli handlowych. Dołączając do spółki, Piotr Jaskulski zajmie się m.in. poszerzeniem kanałów dystrybucji. Także budową struktury wyspecjalizowanych handlowców w Polsce i Hiszpanii gdzie działa już pierwszy zagraniczny podmiot należący do Columbus Polska. Do jego zadań należeć będzie również zarządzanie strategią rozwoju spółki, ustalanie kwestii budżetowych. Dodatkowo wdrażanie systemów sprzedażowych oraz budowa relacji z kluczowymi klientami.

Źródło: Columbus Polska

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 11.01.2022
Aktualizacja: 11.01.2022