Piotrków Tryb.: trzygwiazdkowiec za 15 mln zł

Udostępnij artykuł

Obiekt położony jest w centrum Piotrkowa Trybunalskiego, przy ul. Stefana Batorego. Ma oferować 83 pokoje dla 155 osób, a także restaurację z salą balową, klub hotelowy oraz zespół sal konferencyjnych, z których największa pomieści około 300 osób. W ofercie znajdzie się także centrum spa z dużym jacuzzi, sauną suchą, łaźnią parową, gabinetami fizjoterapii oraz masażu i salonem kosmetycznym. Obiekt hotelowy ma być nastawiony na obsługę turystów biznesowych, którzy organizują imprezy firmowe, szkolenia i konferencje oraz podróżują służbowo.

Budowę hotelu rozpoczęto w maju br. Za projekt odpowiedzialna jest firma architektoniczna Architekton Sp. z o.o. z Łodzi. Inwestorem głównym jest Inwemer System z Piotrkowa Trybunalskiego, a zastępczym – MVT Multiinvestment z Łodzi. Wartość przedsięwzięcia szacuje się na 15 mln zł.

Nie jest to jedyna inwestycja w trzygwiazdkowy hotel w Piotrkowie Trybunalskim. Jak już podawał portal Horecanet.pl, w trzecim kwartale br. ruszy hotel Vestil, którego inwestorem jest lokalna firma PPHU Zbigniew Wilk. Hotel znajduje się przy jednej z głównych ulic miasta – Armii Krajowej. W obiekcie znajdą się 62 pokoje i apartamenty (115 miejsc noclegowych), część konferencyjno-gastronomiczna o powierzchni 830 mkw. (kawiarnia, restauracja z salą bankietową, dwie sale konferencyjne) oraz salon odnowy biologicznej, sauna i solarium.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że obecnie w Piotrkowie Trybunalskim działają cztery hotele: trzygwiazdkowy Agat, dwugwiazdkowy Trybunalski oraz dwa jednogwiazdkowce – Piocel i Pod Dobrym Aniołem.

 

Opublikowano: 14.05.2010
Aktualizacja: 14.05.2010