Pomorskie: w Pucku powstanie McDonald’s

Udostępnij artykuł

Restauracja będzie wolnostojącym budynkiem zlokalizowanym między ul. Helską a 10 Lutego. Firma kupiła tę działkę w połowie 2009 roku. Sprzedającym było Miasto. Kwota, jaką wyłożył McDonald’s to około 1 mln zł.

Jak już pisaliśmy, na początku 2011 roku McDonald’s planuje otwarcie restauracji w Nadarzynie przy CH Maximus, w podwarszawskim Błoniu oraz w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie). Ponadto trwa przyautostradowa ekspansja sieci, która prowadzona jest we współpracy z paliwowym Lotosem. W ostatnich tygodniach otwarto piątą i szóstą restaurację tego typu w Witowicach i Oleśnicy przy autostradzie A4.

McDonald’s wyda w tym roku na inwestycje w naszym kraju ponad 100 mln zł i planuje otworzyć około 20 restauracji. Ostatnio w naszym kraju McDonald’s wystartował z prasową kampanią "Mamy apetyt na nowe restauracje". W ramach akcji poszukiwane są nieruchomości w celu uruchomienia nowych lokali. Możliwe jest kupno, długoterminowy najem lub dzierżawa. Na celowniku są m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto i Wrocław.

McDonald’s dysponuje około 32,2 tys. barów szybkiej obsługi w około 120 krajach na całym świecie. Plany na 2010 rok zakładają otwarcie 1 tys. nowych restauracji. Sieć rozpoczęła działalność w Polsce w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie w Polsce działa 241 lokali sieci, które zatrudniają ponad 13 500 osób.

 

Opublikowano: 16.06.2010
Aktualizacja: 16.06.2010