Pomorskie: w Pucku powstanie McDonald’s

Udostępnij artykuł

Restauracja będzie wolnostojącym budynkiem zlokalizowanym między ul. Helską a 10 Lutego. Firma kupiła tę działkę w połowie 2009 roku. Sprzedającym było Miasto. Kwota, jaką wyłożył McDonald’s to około 1 mln zł.

Jak już pisaliśmy, na początku 2011 roku McDonald’s planuje otwarcie restauracji w Nadarzynie przy CH Maximus, w podwarszawskim Błoniu oraz w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie). Ponadto trwa przyautostradowa ekspansja sieci, która prowadzona jest we współpracy z paliwowym Lotosem. W ostatnich tygodniach otwarto piątą i szóstą restaurację tego typu w Witowicach i Oleśnicy przy autostradzie A4.

McDonald’s wyda w tym roku na inwestycje w naszym kraju ponad 100 mln zł i planuje otworzyć około 20 restauracji. Ostatnio w naszym kraju McDonald’s wystartował z prasową kampanią "Mamy apetyt na nowe restauracje". W ramach akcji poszukiwane są nieruchomości w celu uruchomienia nowych lokali. Możliwe jest kupno, długoterminowy najem lub dzierżawa. Na celowniku są m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto i Wrocław.

McDonald’s dysponuje około 32,2 tys. barów szybkiej obsługi w około 120 krajach na całym świecie. Plany na 2010 rok zakładają otwarcie 1 tys. nowych restauracji. Sieć rozpoczęła działalność w Polsce w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie w Polsce działa 241 lokali sieci, które zatrudniają ponad 13 500 osób.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 16.06.2010
Aktualizacja: 16.06.2010