Poszukiwny inwestor do hotelu przy aquaparku

Udostępnij artykuł

Jak czytamy na stronie spółki Aquapark Wągrowiec, opracowane wizualizacje przewidują połączenie hotelu z kompleksem basenów przejściem na poziomie II piętra, co umożliwi korzystanie z kompleksu sportowo-rekreacyjnego i hotelowego bez potrzeby wyjścia na zewnątrz. Teren przeznaczony pod budowę hotelu jest właśnością powiatu. Orientacyjną cenę gruntu ustalono na 366 zł/mkw.

Aquapark w Wągrowcu będzie obejmować m.in.: zespół basenów, jacuzzi, sauny oraz pomieszczenia rekreacji i sportu, widownię na 121 miejsc siedzących, bar z zapleczem oraz solarium. Powierzchnia zabudowy obiektu wyniesie 2369 mkw , a powierzchnia użykowa – 2862 mkw. Wykonawcą inwestycji została firma Skanska SA z Warszawy, oddział w Poznaniu, która wybuduje obiekt za kwotę 23,4 mln zł.

Najważniejszą atrakcją turystyczną Wągrowca jest jego położenie geograficzne. Trzy jeziora: Durowskie, Kobyleckie i Rgielskie, stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych.

Według danych Urzędu Miejskiego w Wągrowcu, w okresie letnim do dyspozycji turystów miasto oddaje prawie 600 miejsc noclegowych w hotelach i domkach kempingowych. W ciągu całego roku w mieście działają cztery hotele: Pietrak, Jamajka, Marcel oraz Nielba.

 

Opublikowano: 18.06.2010
Aktualizacja: 18.06.2010