Poszukiwny inwestor do hotelu przy aquaparku

Udostępnij artykuł

Jak czytamy na stronie spółki Aquapark Wągrowiec, opracowane wizualizacje przewidują połączenie hotelu z kompleksem basenów przejściem na poziomie II piętra, co umożliwi korzystanie z kompleksu sportowo-rekreacyjnego i hotelowego bez potrzeby wyjścia na zewnątrz. Teren przeznaczony pod budowę hotelu jest właśnością powiatu. Orientacyjną cenę gruntu ustalono na 366 zł/mkw.

Aquapark w Wągrowcu będzie obejmować m.in.: zespół basenów, jacuzzi, sauny oraz pomieszczenia rekreacji i sportu, widownię na 121 miejsc siedzących, bar z zapleczem oraz solarium. Powierzchnia zabudowy obiektu wyniesie 2369 mkw , a powierzchnia użykowa – 2862 mkw. Wykonawcą inwestycji została firma Skanska SA z Warszawy, oddział w Poznaniu, która wybuduje obiekt za kwotę 23,4 mln zł.

Najważniejszą atrakcją turystyczną Wągrowca jest jego położenie geograficzne. Trzy jeziora: Durowskie, Kobyleckie i Rgielskie, stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych.

Według danych Urzędu Miejskiego w Wągrowcu, w okresie letnim do dyspozycji turystów miasto oddaje prawie 600 miejsc noclegowych w hotelach i domkach kempingowych. W ciągu całego roku w mieście działają cztery hotele: Pietrak, Jamajka, Marcel oraz Nielba.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 18.06.2010
Aktualizacja: 18.06.2010