Pracownicy polskich hoteli Leonardo otrzymują „Dzień na U”

Udostępnij artykuł

Od października 2019 roku możemy obserwować rosnącą popularność Programu Dzień na U, Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie! Akcja zachęca pracodawców do przyznania dodatkowego dnia wolnego dla pracowników, w którym wykonają badania profilaktyczne. 1 kwietnia do programu dołączyły trzy polskie obiekty grupy Leonardo Hotels: NYX Hotel Warsaw, Leonardo Royal Warsaw, a także krakowski Leonardo Butique Old Town.

Leonardo dzień na u

Z sondażu wynika, że 25 proc. Polaków nie wie, jakie badania profilaktyczne należy wykonać w ich wieku, a tylko 30 proc. badanych wykonało komplet tych zalecanych[1].  Najczęstszą wymówką, aby je pomijać jest brak czasu. Naprzeciw temu wychodzi właśnie program Fundacji Rak’n’Roll, znanej z aktywnego propagowania badań. Zgodnie regulaminem pracodawca oferuje pracownikom dodatkowy pełnopłatny dzień wolny na wykonanie badań – wtedy właśnie przypada ich „Dzień na U”.

Załoga naszych hoteli to nie tylko pracownicy – traktujemy się jak rodzina. Spędzamy ze sobą mnóstwo czasu, dlatego zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich członków zespołu jest dla mnie priorytetem – mówi Paulina Kołodziejczyk, General Manager NYX Hotel Warsaw.

Po dwóch latach pandemii wszyscy zrozumieliśmy, jak ważne jest dbanie o siebie i swoich bliskich. Przez wdrożenie tego działania w hotelach chcielibyśmy podkreślić nasze zaangażowanie, ale też pokazać naszym przyszłym pracownikom, że nie tylko mówimy o dbaniu – faktycznie to robimy – skomentowała Irina Ignacik, HR Manager Leonardo Hotels Poland.

Z dodatkowego dnia skorzystać będzie mogło ponad 80 pracowników z Warszawy i Krakowa. W ramach „Dnia na U” mogą zrobić badania takie jak: USG, morfologia, cytologia, PSA, kolonoskopia czy kontrolę znamion.

O sieci Leonardo

Leonardo Hotels Central Europe z siedzibą w Berlinie, odpowiada za portfolio hoteli w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Hiszpanii i we Włoszech. W ramach działalności w ośmiu krajach i 37 regionach portfolio hotelowe obejmuje 84 hotele z ponad 14,5 tys. pokojami. Rodzina marek składa się z Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, a także NYX Hotels by Leonardo Hotels. Położone w centrum miasta, znane są z wysokiej jakości i standardu usług, a także4 stylowego wystroju wnętrz z regionalnymi akcentami. Izraelska grupa hotelowa jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (TASE).


[1] Sondaż przeprowadzony w 2019 roku przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia

Źródło: Public Dialog

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 05.04.2022
Aktualizacja: 19.01.2023