Pres: trwa budowa hotelu w Toruniu

Udostępnij artykuł

 Wkrótce firma rozpocznie ogłaszanie konkursów na wykonanie poszczególnych etapów inwestycji. Będą one dotyczyły m.in. usług budowlanych i wyposażenia centrum.

W obiekcie znajdą się pokoje gościnne, sale restauracyjne i sale konferencyjne, sala do gier z barem oraz minispa. Goście będa mieli również do dyspozycji parkingi – podziemny oraz naziemny. Obiekt będzie przygotowany do organizowania imprez okolicznościowych, konferencji i spotkań biznesowych, a także obsługi ruchu turystycznego. Autorem projektu budowlanego centrum jest arch. Jerzy Matusiak-Tusiacki.

Inwestor – Grupa Pres Development – zajmuje się działalnością deweloperską w województwie kujawsko-pomorskim.

Jak wynika z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki, w Toruniu działa aktualnie 21 hoteli, w tym trzy czterogwiazdkowe, osiem trzygwiazdkowych, dziewięć dwugwiazdkowych oraz jeden hotel jednogwiazdkowy. Wkrótce w mieście pojawi się nowy czterogwiazdkowiec. Jak już pisaliśmy, w miejscu Starego Browaru powstanie hotel sieci Hilton. Toruńska spółka Solaris, właściciel budynków, podpisała list intencyjny z siecią Hilton Garden Inn. Za miesiąc otwarty zostanie również pierwszy obiekt w kraju hotel sieci B&B. Hotel powstał w centrum miasta, u zbiegu ulic L. Szumana i Wałów Gen. Sikorskiego, na terenie dawnego szpitala wojskowego. Dwugwiazdkowy hotel pomieści 93 pokoje jedno- i dwuosobowe z salą śniadaniową oraz garaż pod budynkiem.
Na początku roku firma Eiffage Budownictwo Mitex podpisała umowę na budowę hotelu Wodnik. Inwestorem jest spółka LP z Bydgoszczy.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 07.06.2010
Aktualizacja: 07.06.2010