Przy bukowiańskich termach powstaje hotel

Udostępnij artykuł

Hotel Bukovina zostanie oddany do użytku na przełomie 2010/2011 r. Będzie oferował: 153 pokoje, apartamenty z widokiem na Tatry, restaurację, kawiarnię widokową, klub z dyskoteką, kręgielnię, Jazz bar oraz centrum kongresowo-biznesowe z nowoczesną salą konferencyjną mogącą pomieścić około 600 osób. W obiekcie zaplanowano również zaplecze spa z kompleksem saun, basenem i jacuzzi.

Spółka Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne powstała w 2002 roku z inicjatywy mieszkańców Bukowiny Tatrzańskiej. Termy wybudowano z kapitału właścicieli spółki przy współfinansowaniu przez konsorcjum Banku Polskiej Spółdzielczości SA i Zrzeszonych Banków Spółdzielczych.

Termy Bukowiańskie są centrum rozrywki dla rodzin, ośrodkiem uzdrowiskowym i rehabilitacyjnym. Obiekty termalne obejmą 12 basenów (6 wewnętrznych i 6 zewnętrznych). Termy znajdują się w odległości 15 km od Zakopanego i 20 km od Nowego Targu. Bukowina Tatrzańska jest jedną z najbardziej znanych górskich miejscowości w Polsce.

Aktualnie w całym województwie małopolskim funkcjonuje 281 obiektów skategoryzowanych jako hotele. Tymczasem z danych firmy Hotelon za 2008 rok wynika, że w regionie tym zainwestowano w budowę nowych hoteli prawie 175 mln zł.

 

Opublikowano: 15.06.2010
Aktualizacja: 15.06.2010