Restauracja Fuego zaprojektowana przez 370 studio

Udostępnij artykuł

Restauracja położona jest przy głównej arterii Kołobrzegu prowadzącej prosto do morza. Właściciele nowo powstałej restauracji chcieli, by przyciągała ona gości przez okrągły rok, w sezonie i poza nim, nie tylko kuchnią, ale i wnętrzem. Zaprojektowanie tego ostatniego powierzyli 370 Studio, które odpowiada też za wnętrze znajdującej się po sąsiedzku restauracji z kuchnią włoską „Mamma”.

Projekt wnętrza: 370 Studio (Katarzyna Westrych-Pavy, Anna Śliwka, Michał Miszkurka), zdjęcia: Aleksandra Miszkurka

Zespół w składzie: Michał Miszkurka, Anna Śliwka i Katarzyna Westrych-Pavy wykonał projekt wnętrz, projekt budowlany, projekt mebli oraz detali, a także odpowiadał za koordynację projektową. Architekci przystąpili do pracy w momencie, gdy mieszczący się w nowym budownictwie lokal
o powierzchni ok. 260 mkw. (po dodaniu antresoli ok. 400 mkw.) był w stanie deweloperskim.

DSC08730.jpg
Projekt wnętrza: 370 Studio (Katarzyna Westrych-Pavy, Anna Śliwka, Michał Miszkurka), zdjęcia: Aleksandra Miszkurka

Wzdłuż całej witryny posadzka znajduje się na poziomie ulicy. Następnie, po pokonaniu trzech schodków, znajdujemy się na poziomie niższym, który oddzielony jest od pierwszego strefą wygodnych lóż o wysokich oparciach – opisuje projekt Michał Miszkurka.Ponadto Inwestorowi zależało na wkomponowaniu w przestrzeń obszernej antresoli, co było nie lada wyzwaniem –  dodaje Anna Śliwka. – Lokal dzielą też na dwie części schody, obudowane wysokimi na całą wysokość wnętrza regałami z winem. Tworzą one dominujący i charakterystyczny element wystroju. Kuchnia miała być otwarta, dobrze widoczna ale zarazem oddzielona od sali tak, by zapachy nie przenikały do wnętrza. Wymagało to ścisłej koordynacji z projektantem konstrukcji oraz wentylacji.

DSC08733.jpg
Projekt wnętrza: 370 Studio (Katarzyna Westrych-Pavy, Anna Śliwka, Michał Miszkurka), zdjęcia: Aleksandra Miszkurka

W całym lokalu zgaszona, cieniowana kolorystyka podkreśla grę faktur: kontrastują tu ze sobą miękkość weluru, twarda powierzchnia litego drewna i szorstkość cegieł. Jest też dużo kutego metalu w postaci poręczy, barier i balustrad, a także żeliwnych, w duchu retro, podstaw stolików.

Warto zwrócić uwagę na znajdujący się pod stropem antresoli bar. Obłożony został rdzewioną i specjalnie do tego projektu trawioną blachą – zauważa Katarzyna Westrych-Pavy. – Z kolei sufit na barem pokryliśmy lustrami i podświetliliśmy montowanymi do stropu żarówkami.

Efekty światłocienia, odbicia, refleksy, bliki – to ważny element tego projektu, obliczony na wzmocnienie klimatyczności miejsca. Są tu lampy à la  old industrial, klosze z kryształowego szkła, neony stylizowane na vintage z hiszpańskimi napisami (głoszącymi m.in. „więcej miłości, proszę”, „cześć kochanie” czy „uwaga: niebezpieczny zakręt”). Mocny akcent dekoracyjny stanowi widowiskowy żyrandol w pałacowym stylu powieszony obok schodów na antresolę.  Źródłem światła są też podświetlane, wysokie na całą ścianę, regały na wino.

Duchy Korridy

Dekoracja lokalu zaskakuje ekstrawagancją: są tu między innymi czaszki byków wykonane z metalu, srebrzone, złocone, malowane na czarno. Umieszczone w złoconych ramach na ścianie obłożonej ceramicznymi płytkami w kilku odcieniach czerwieni, lub jaśniejące solo (już bez ram) na tle ciemnej boazerii, przyciągają wzrok gości. Bez wątpienia przyczyniają się do wyjątkowości „Fuego” i składają się na wyjątkową atmosferę tego miejsca.  Warto przyjść, warto zobaczyć. Gorąco polecamy!

Projekt wnętrza: 370 Studio (Katarzyna Westrych-Pavy, Anna Śliwka, Michał Miszkurka), zdjęcia: Aleksandra Miszkurka.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE grudzień 2022
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 22.12.2022
Aktualizacja: 22.12.2022