Robert Padiasek (SCM): Przyrost obrotów HoReCa otwiera nowe możliwości

Udostępnij artykuł
Sukces branży HoReCa to wynik pracy kilku filarów, które są kołem zamachowym tej gałęzi biznesu: hotele z rozbudowaną ofertą spa, fitness, sport i przygoda dla rodzin z dziećmi, gastronomia skupiona w parkach rozrywki, aqua parkach, stacje benzynowe z ofertą pełnodaniowych posiłków od śniadania do kolacji – powiedział w komentarzu do publikacji „Rynek Gastronomiczny w Polsce RAPORT 2018” Robert Padiasek, dyrektor handlowy SCM (marki MONIN i Vitamix).

Wejście Polski do Unii Europejskiej okazało się najlepszą decyzją Polski w tym stuleciu. Napływ gotówki oraz szybka rozbudowa dróg, infrastruktury stworzyła podstawy do wzrostu gospodarczego oraz wzbogacenia się Polaków.  Choć nadal nasza częstotliwość korzystania z gastronomi odbiega znacząco od średniej krajów zachodnich to jest ona trzykrotnie większa niż 15 lat temu. Nowe pokolenie millenialsów nie wyobraża sobie życia bez kawy latte, kupionej na „mieście” i lunchu w pobliskiej restauracji fast food. Przyrost obrotów HoReCa rok do roku na poziomie oscylującym blisko 8-9 proc. daje dobre prognozy na przyszłość i otwiera nowe możliwości.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Sukces branży HoReCa to wynik pracy kilku filarów, które są kołem zamachowym tej gałęzi biznesu: hotele z rozbudowaną ofertą spa, fitness, sport i przygoda dla rodzin z dziećmi, gastronomia skupiona w parkach rozrywki, aqua parkach, stacje benzynowe z ofertą pełnodaniowych posiłków od śniadania do kolacji. Wraz ze wzbogaceniem się społeczeństwa, zachodzą zmiany w nawykach żywieniowych i poszukiwanie zdrowych rozwiązań, dań fit, wolnych procesów produkcji domowych, rzemieślniczych produktów. Polacy chcą rozsmakować się w jedzeniu i piciu, a nie tylko konsumować. Mieć w tym przyjemność, a nie obowiązek.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.
Opublikowano: 25.10.2018
Aktualizacja: 25.10.2018