Sfinks ma nowy zarząd

Udostępnij artykuł

Obaj akcjonariusze zapowiadali bezpośrednie zaangażowanie w zarządzanie spółką do czasu opracowania długoterminowej strategii. Obecnie zamierzają nadzorować realizację przyjętych założeń rozwojowych z poziomu rady nadzorczej. W zarządzie Sfinksa pozostają Iwona Potrykus i Bogdan Bruczko. Na stanowisko wiceprezesa awansuje związany ze spółką Janusz Bossak. Od 1 maja br. Dariusza Strojewskiego zastąpi Jacek Woźniewicz.
– Chciałbym podziękować dotychczasowemu zarządowi za zaangażowanie w proces restrukturyzacji w spółce i współpracę przy przygotowaniu strategii, która ma zapewnić Sfinksowi długoterminowy rozwój. Jako główny akcjonariusz chciałabym szczególnie podziękować Tomaszowi Morawskiemu, który wykazał się niezwykłą determinacją w ratowaniu spółki i wiosną ubiegłego roku wraz z Dariuszem Strojewskiemu podjął się trudnego zadania wyprowadzenia jej z bardzo ciężkiej sytuacji. Dzięki przygotowanej przez Dariusza Strojewskiego i skutecznie przeprowadzonej renegocjacji umów kredytowych i programu nowej emisji akcji, dziś Sfinks ma ustabilizowaną sytuację finansową i może planować ekspansję – komentuje Sylwester Cacek, główny akcjonariusz i dotychczasowy prezes zarządu Sfinks Polska. – Sfinks rozpoczyna etap planowego rozwoju, który będzie prowadzony przez zarząd specjalistów w zakresie systemów franczyzowych i gastronomii. Pan Janusz Bossak był bezpośrednio zaangażowany w realizację programu naprawczego prowadzonego w spółce w ostatnich miesiącach, ponadto wraz z Mariolą Krawiec-Rzeszotek uczestniczyli w przygotowaniu długoterminowej strategii. Przejęcie zarządzania nastąpi więc w sposób płynny i jako główny akcjonariusz nie mam wątpliwości, że obecny zarząd z sukcesem zrealizuje założone cele. Wspólnie z Tomaszem Morawskim planujemy nadzorować wykonanie przyjętej strategii z poziomu rady nadzorczej – dodaje Sylwester Cacek.
Jak już podawał portal Horecanet.pl, w związku z emisją akcji serii H nastąpiły zmiany w akcjonariacie Sfinksa. Obecnie Sylwester Cacek kontroluje bezpośrednio pakiet 21,26 proc. akcji oraz 17,64 proc. za pośrednictwem OrsNet Sp. z o.o. (razem 38,9 proc.). Tomasz Morawski posiada 17,45 proc. w kapitale (wcześniej posiadał 27,99 proc.).

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 13.04.2010
Aktualizacja: 13.04.2010