Starbucks w Trójmieście?

Udostępnij artykuł

Obecnie na Pomorzu nie ma żadnej kawiarni Starbucksa (lokale znajduje się jedynie w Warszawie, Poznaniu oraz we Wrocławiu). Jak ustaliliśmy, osoba, która jest poszukiwana do pracy w Trójmieście, będzie odpowiedzialna m.in. za: zarządzanie kawiarniami w regionie i otwieranie nowych.

Trójmiejski lokal nie jest jedynym szykowanym do otwarcia. AmRest Coffee prowadzi także rekrutację pracowników w Krakowie. Według polityki firmy plany i terminy przyszłych otwarć nie są komentowane, choć spółka nie ukrywa, że posiada fundusze na nowe lokale i widzi potencjał w naszym kraju. Już kilkakrotnie przedstawiciele spółki podkreślali, że w planach ekspansji są duże polskie metropolie. Ponadto, przed kilkoma tygodniami AmRest ruszył z akcją, której celem jest zintensyfikowanie poszukiwań nowych lokalizacji pod Starbucksy, KFC oraz Burger Kingi.

Obecnie portfolio Starbucksa to pięć polskich kawiarni. Pierwsza lokalizacja na ul. Nowy Świat w Warszawie została otwarta 8 kwietnia 2009 r. Otwarcie drugiej kawiarni miało miejsce tydzień później we Wrocławiu, na Placu Grunwaldzkim. Trzecią kawiarnię, o nazwie Starbucks Gruba Kaśka, otwarto w Warszawie w pobliżu Placu Bankowego w październiku 2009 roku. Kolejne dwie inwestycje ruszyły w I połowie 2010 roku – w CH Stary Browar w Poznaniu oraz przy skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z Al. Solidarności w Warszawie.

AmRest, który otworzył pierwszą kawiarnię Starbucks w Czechach w roku 2008, obecnie zarządza dziesięcioma lokalami na tamtym rynku. Firma stworzyła także joint venture ze Starbucks na rynku węgierskim, gdzie 16 czerwca nastąpiło otwarcie pierwszej kawiarni. W 29 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki znajduje się ponad 1600 kawiarni Starbucks.

 

Opublikowano: 17.06.2010
Aktualizacja: 17.06.2010