Stock Polska wprowadza własną markę szkockiej whisky

Udostępnij artykuł

Stock Polska zaprezentował mediom wczoraj pierwszą własną markę whisky Clan Campbell, która powiększa kolejną kategorię w portfolio firmy. Tradycyjna szkocka whisky nosi nazwę jednego z najstarszych i najbardziej znanych szkockich klanów: The Clan Campbell, a polską premierę marki uświetniła obecność samego Torquhila Iana Campbella, 13. Księcia Argyll, globalnego ambasadora marki Clan Campbell Scotch Whisky.

Szkocka whisky Clan Campbell to pierwsza własna marka whisky w portfolio Stock Polska, drugiego największego producenta alkoholu w Polsce. Charakteryzująca się subtelnie słodkim podtekstem i dymnym wykończeniem. Whisky Clan Campbell jedną z najbardziej rozpoznawalnych i drugą najlepiej sprzedającą się marką szkockiej whisky na rynku francuskim, który jest największym europejskim rynkiem whisky.

Clan Campbell to whisky typu blended niezmiennie produkowana według tradycyjnych szkockich zasad. Powstaje z najlepszych whisky słodowych i zbożowych. Dojrzewa w dębowych beczkach po Bourbonie, dzięki którym zyskuje charakterystyczny i niepowtarzalny delikatnie słodki smak z wyczuwalnymi nutami wanilii, karmelu i miodu. Kompozycję sygnuje nazwisko Campbell, najstarszego szkockiego klanu, które jest gwarancją ponadczasowej tradycji i jakości. Butelkę whisky Clan Campbell ozdabiają charakterystyczne dla klanu symbole podkreślające dziedzictwo i szkockie korzenie marki. Górną część etykiety ozdabia herb klanu Campbell, a w jej środkowej części znajduje się typowy dla regionu Highlands – rodzimego regionu klanu – górzysty krajobraz. Wytłoczona w szkle fibuła reprezentuje broszkę, która dekoruje kilty klanu. Na butelce widnieje motto klanu: „Ne Obliviscaris”, czyli „Nie zapominaj” oraz podpis Torquhila Iana Campbell, obecnego szefa klanu Campbell.

W tej whisky można odnaleźć całą szlachetność klanu Campbell, ale także Szkocji. Nigdzie na świecie nie da się zrobić takiej whisky. Oczywiście istnieją whisky z różnych krajów i wielu różnych miejsc, ale nie są to szkockie whisky. Produkcja szkockiej whisky musi spełniać bardzo rygorystyczne wymagania. W Clan Campbell ich przestrzegamy. Wytwarzamy ją z najlepszych whisky słodowych i zbożowych, destylowanych i dojrzewających w Szkocji w dębowych beczkach, z naciskiem na wybrane beczki po bourbonie, co nadaje jej nuty wanilii, miód i słodycz. – powiedział Torquhil Ian Campbell, 13. Książe Argyll i obecny szef klanu Campbell podczas warszawskiej konferencji prasowej.

Whisky Clan Campbell to marka dla konsumentów, którzy poszukują nowych rozwiązań i nowych doznań smakowych w tradycyjnych alkoholach, ale też cenią marki, za którymi stoją ponadczasowe wartości.

Naczelna zasady klanu Campbell – autentyczność i braterstwo – są tak uniwersalne, że doskonale wpisuje się w dzisiejsze potrzeby każdego. Marka Clan Campbell przyciąga ludzi, którzy chcą być częścią współczesnego „klanu”. Należeć do grupy z własnego wyboru, w której mogą czuć się całkowicie sobą, być rozumianym i akceptowanym. Jestem przekonana, że nowa marka w naszym portfolio – szkocka whisky Clan Campbell – nie tylko spełni oczekiwania polskich konsumentów, którzy coraz częściej sięgają po jakościowe marki z autentyczną historią w tle, ale stanie się też jedną z najbardziej lubianych i angażujących marek szkockiej whisky wśród osób w wieku 18–44 lat. – mówi Izabela Głodek, dyrektor marketingu Stock Polska.

Whisky Clan Campbell to pierwsza własna marka whisky w portfolio Stock Polska, dzięki której firma będzie mogła umocnić swoją pozycję w rosnącej kategorii whisky na rynku polskim i zaoferować konsumentom tradycyjną szkocką whisky w kilku wariantach smakowych, ale też przełomowy dla whisky wachlarz produktów z kategorii RDT (napoje ready-to-drink).

Zakup marki Clan Campbell przez Stock Spirits Group to ważny krok w rozwoju Stock Polska. Z roku na rok rośnie zainteresowanie polskich konsumentów szkocką whisky, a co za tym idzie – zwiększa się jej udział w rynku. Marka Clan Campbell, która idealnie łączy tradycyjne wartości i współczesne potrzeby konsumentów, pozwoli dotrzeć nam do grupy, która w tradycyjnych alkoholach poszukuje nowych doznań i jest otwarta na zupełnie nowe rozwiązania na rynku whisky. Clan Campbell to nie tylko nowa marka w naszym portfolio, ale też nowy strategiczny rozdział dla całej naszej firmy. Inwestycja Stock Spirits Group w markę Clan Campbell wiąże się także z budową nowej destylarni w Inveraray w Szkocji, w której rozpoczniemy produkcję własnej whisky single malt. – mówi Marek Sypek, dyrektor zarządzający Stock Polska.

Stock Spirits Group już rozpoczął wszelkie formalności związane z procesem budowy nowej destylarni w Szkocji. Prace budowlane zaplanowane są na początku przyszłego roku, a pierwszy destylat ma pojawić się w październiku 2027 roku. Stock Spirits Group w destylarni Inveraray będzie produkować własną whisky single malt. Szacowany koszt inwestycji to 30 milionów euro, a nowa destylarnia Inveraray będzie wyposażona w najnowocześniejsze technologie, w tym takie, które są przyjazne dla środowiska.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2024
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Źródło: Stock Polska

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 20.06.2024
Aktualizacja: 20.06.2024