Sun & Snow: Rośnie liczba zagranicznych gości apartamentów wypoczynkowych

Udostępnij artykuł

Z roku na rok liczba zagranicznych gości w apartamentach wypoczynkowych rośnie. Jeśli ten trend się utrzyma to takie rezerwacje mogą stanowić ponad 20 proc. wszystkich odwiedzin, w stosunku do 13 proc. zanotowanych w 2021 r., wynika z danych Sun & Snow.

Sun & Snow Apartamenty

Choć większość swojej oferty Sun & Snow, sprzedaje przez własne kanały takie jak strona internetowa oraz call center, to rezerwacje realizowane poprzez serwisy zewnętrzne typu Booking.com, nadal pozostają istotnym kanałem sprzedaży. Od kilku lat Sun & Snow prowadzi także statystykę, dotyczącą kraju pochodzenia swoich klientów. O ile rezerwacje zagraniczne w wysokim sezonie letnim, w poprzednich latach nie przekraczały 10 proc. wszystkich pobytów, to w tym roku widać wyraźnie trend, który charakteryzuje się znacznie większą aktywnością turystów spoza Polski. Największą grupę stanowią na tym tle rezerwacje z Niemiec.

W przypadku danych za cały rok 2022 uwagę zwraca tendencja zwyżkowa dotycząca gości zagranicznych. Stanowiły one w ub. roku 21 proc., podczas gdy w 2021 było to 13 proc.

Obecnie jest jeszcze bardzo wcześnie, jednak widać tu wyraźną różnicę, między podejściem osób mieszkających w Polsce, które wstrzymują się z decyzjami, a gośćmi zagranicznymi, którzy rezerwują wybrane lokalizacje i terminy ze znacznym wyprzedzeniem. Jeśli ten trend się utrzyma, najciekawsze lokalizacje w wysokim sezonie z naszej oferty, mogą być wkrótce niedostępne, a udział turystów zagranicznych może znacząco przekroczyć 20 proc. wszystkich pobytówmówi Marcin Dumania, prezes w Sun & Snow.

Jak wynika z danych Sun & Snow, obecnie rezerwacje zagraniczne stanowią 15 proc. wszystkich wykupionych pobytów na lipiec i sierpień w tym roku. Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko rezerwacje realizowane przez Booking.com, udział ten wzrasta do 31 proc.. Dla porównania rezerwacje zagraniczne w ub.r. stanowiły 10 proc. całej sprzedanej oferty Sun & Snow na sezon letni, zaś w całym roku sięgnęły 21 proc.. To co zwraca uwagę, to znaczny wzrost rezerwacji zagranicznych dotyczących wysokiego sezonu letniego.

Widać wyraźny trend pokazujący, że z roku na rok przybywa nam rezerwacji zagranicznych. Na pewno wpływa na to słaba złotówka, przez co wypoczynek w Polsce, dla gości z zagranicznych jest dużo tańszy od oferty krajowej. Nasza baza noclegowa jest też coraz większa i bardziej komfortowa, zaś atrakcji w Polsce przybywa. Dzięki wprowadzeniu usługi Click & Stay w apartamentach Sun & Snow można się już szybko i wygodnie zameldować online, a dzięki kilku kliknięciom goście przechodzą przez cały proces – od wyboru apartamentu, przez podpisanie niezbędnych dokumentów, opłatę, po odebranie instrukcji oraz kodu wejściowego. Takie udogodnienia są bardzo istotne dla tej grupy klientówdodaje Marcin Dumania z Sun & Snow.

Usługę Click & Stay, Sun & Snow wprowadziło na początku br. Obecnie jest już ona dostępna we wszystkich lokalizacjach, w których Sun & Snow zarządza apartamentami. Z poziomu smartfona i bez konieczności wizyty w lokalnym biurze, goście mogą dokonać tam rezerwacji 24 godziny na dobę. Zrobią to bez instalowania dodatkowej aplikacji. Kontakt z operatorem możliwy jest przez ogólnodostępne kanały, jak sms, e-mail czy WhatsApp, również w języku angielskim i niemieckim.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele prognoz dotyczących ożywienia w turystyce w 2023 r. Przykładowo, Światowa Organizacja Turystyki ONZ podaje, że do końca 2022 r. ruch turystów osiągnął 65 procent poziomu sprzed pandemii. Zdaniem Organizacji niektóre regiony i miejsca są już na poziomie 80-90 procent odwiedzin z 2019 roku. Rośnie również popularność Polski jako kraju, który warto odwiedzić podczas wakacji. Popularna Amerykańska telewizja CNN, na początku br. ułożyła ranking 23 miejsc, które zdaniem dziennikarzy stacji warto odwiedzić w tym roku. Na pierwszym miejscu umieścili Polskę, przed Australią i angielskim Liverpoolem.

O Grupie Sun & Snow

Grupa Sun & Snow to największy operator zarządzający wynajmem ponad 2 tys. apartamentów w 41 miejscowościach wypoczynkowych oraz miastach w Polsce. Istnieje na rynku od 2008 roku. Spółka Sun & Snow wprowadziła również na rynek deweloperski nową jakość pod marką Sun & Snow Resorts, realizując apartamenty wypoczynkowe skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i inwestorów. Grupa zrealizowała dotychczas projekty deweloperskie w Szklarskiej Porębie, Zakopanem i w Kołobrzegu, a Sun & Snow Resorts Białka Tatrzańska jest w trakcie realizacji. W skład Grupy wchodzi również Sun & Snow Real Estate – wyspecjalizowana spółka zajmująca się doradztwem w obszarze inwestycji w nieruchomości przeznaczone na wynajem. Grupa Sun & Snow posiada unikalne kompetencje i wiedzę, by wspierać zarówno inwestorów indywidualnych jak i deweloperów w całym procesie inwestycyjnym oraz późniejszym – w zakresie zarządzania istniejącymi nieruchomościami wypoczynkowymi.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Źródło: Grupa Sun & Snow

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 22.03.2023
Aktualizacja: 22.03.2023