Świętokrzyskie: inwestor do kompleksu spa

Udostępnij artykuł

Kompleks znajduje się przy głównej drodze wlotowej do Buska Zdroju od strony Krakowa, na działce o powierzchni 0,5 hektara, która jest w pełni uzbrojona w media i ma zapewnione dostawy wody siarczkowej. Na działce znajdują się dwa budynki o łącznej powierzchni 1 tysiąca metrów kwadratowych.

Pierwszy to 13-pokojowy pensjonat (każdy pokój z własnym węzłem sanitarnym) o powierzchni użytkowej 357 metrów kwadratowych. Budynek jest częściowo wykończony (sześć pokoi jest już oddanych do eksploatacji). Drugi budynek ma powierzchnię użytkową 635 mkw., w tym: 15 pokoi, siedem gabinetów zabiegowych, salka gimnastyczna, gabinet pielęgniarek i lekarza, kuchnia oraz sala konsumpcyjna. Budynek jest obecnie w stanie surowym zamkniętym. Dodatkowo przy kompleksie przewidziano parking samochodowy na 30 miejsc. Kontakt: tel. 041/ 378 77 78.

Busko Zdrój jest znaną miejscowością sanatoryjną, na której terenie działa uzdrowisko z sześcioma budynkami sanatoryjnymi. Dodatkowo na terenie miasteczka funkcjonuje obecnie sześć skategoryzowanych obiektów noclegowych: trzygwiazdkowy hotel Sanatorium Słowacki Spa, dwugwiazdkowy – Gromada, jednogwiazdkowy – Pod Świerkiem i trzy pensjonaty (dwa trzygwiazdkowe oraz jeden jednogwiazdkowy).

Opublikowano: 10.06.2010
Aktualizacja: 10.06.2010