Travelplanet: 8,5-proc. spadek obrotów

Udostępnij artykuł

Jak już informowalismy, według ostatniego raportu DM PKO BP dla Travelplanet, perspektywy spółki na 2010 r. wyglądają zdecydowanie najlepiej od kilku lat. W minionym roku spółka zakończyła sukcesem podjęte działania restrukturyzacyjne, które przełożyły się na silne zmniejszenie straty netto i dały realną szansę na wypracowanie zysku w bieżącym roku. Z kolei, polepszenie perspektyw dla branży turystycznej w 2010 roku wraz z ciągle postępującym wzrostem zaufania do zakupów online, przyczyni się do silnego wzrostu przychodów, co przy podwyższonej rentowności pozwoli spółce na wypracowanie pierwszego od lat zysku netto w bieżącym roku i jego podwojenie w przyszłym roku.

Polepszenie koniunktury przekłada się na lepsze wyniki Travelplanet.pl. Wartość zrealizowanego obrotu w marcu 2010 roku wyniosła 13,55 mln zł, co oznacza wzrost w stosunku do marca ub.r. o 32 proc. Obrót w I kwartale br. wyliczono na 39,38 mln zł (18-proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2009 roku). Tymczasem wartość obrotu w całym 2009 roku oszacowano na 155,7 mln zł, co oznacza spadek na poziomie 1 proc.

Do grupy Travelplanet.pl SA należą cztery serwisy internetowe: Travelplanet.pl – turystyczny, Aero.pl – sprzedaży biletów lotniczych, TravelPass.pl – dystrybuujący bony turystyczne przeznaczone dla klientów korporacyjnych oraz Hotele24.pl – rezerwacji miejsc w hotelach. Serwis Hotele24.pl umożliwia wyszukanie, rezerwację on-line, dokonanie płatności oraz uzyskanie potwierdzenia rezerwacji miejsc w ponad 500 hotelach w Polsce oraz 25 tys. hoteli za granicą.

W końcu marca 2009 roku zarząd Travelplanet.pl SA poinformował o podpisaniu listu intencyjnego ze spółką Invia a.s. z siedzibą w czeskiej Pradze. Celem tego przedsięwzięcia jest doprowadzenie do powstania największej i najbardziej dochodowej firmy świadczącej usługi turystyczne online w Europie Środkowej i Wschodniej.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 10.05.2010
Aktualizacja: 10.05.2010