W Gdańsku zadebiutowała restauracja Maniera

Udostępnij artykuł

Restauracja Maniera to nowe miejsce w Gdańsku, w którym można delektować się tradycyjnymi smakami kuchni polskiej. Zlokalizowana na Wyspie Spichrzów, stawia na wysoką jakość serwowanych dań i niepowtarzalną atmosferę.

Menu restauracji oferuje szeroki wybór tradycyjnych polskich potraw – dań, które są przygotowywane ze świeżych, wysokiej jakości składników. Można tu znaleźć klasyki kuchni polskiej, takie jak: flaczki, zimne nóżki, pierogi, schabowy czy policzki wieprzowe. Szefem kuchni jest Paweł Stawicki (jednocześnie head chef restauracji White Marlin Gdańsk, chef patron restauracji Scoria w Bydgoszczy, wcześniej przez 10 lat prowadził restaurację Mercato w hotelu Hilton Gdańsk). Karta alkoholi w Manierze jest bardzo rozbudowana, skupia się głównie na polskich winach oraz koktajlach.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Właścicielem Maniery jest spółka White Marlin Gdańsk, którą dowodzą Łukasz Burda (CEO) wraz z Markiem Paliświatem (wiceprezes zarządu). To doświadczeni restauratorzy, którzy współpracują również w zakresie zarządzania i prowadzenia restauracji White Marlin w Sopocie oraz nowo otwartej restauracji White Marlin w Gdańsku.

Maniera mieści się przy ul. Chmielnej w Gdańsku, na popularnej Wyspie Spichrzów. Lokal jest bardzo przestronny, mieści około 100 miejsc siedzących. Za projekt wnętrza odpowiada Miłosz Warcholiński (jackbronson.pl). Restauracja jest elegancka, ze starannie przemyślanymi detalami, które tworzą atmosferę wyrafinowanego luksusu.

Maniera będzie odpowiednia dla każdego, kto lubuje się w polskiej kuchni, ale również dla zagranicznych turystów, którzy chcą poznać nasze specjały. Oferta kierowana jest także do klienta biznesowego, dla którego restauracja może zorganizować spotkania biznesowe, kolacje z kontrahentami czy wigilie firmowe.

Źródło: Restauracja Maniera

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.08.2023
Aktualizacja: 29.08.2023