Wałbrzych: Lwi Gród czeka na inwestorów

Udostępnij artykuł

Część hotelowa ma 900 mkw. (90 proc. powierzchni całego budynku). Oferta wynajmu zakłada przeznaczenie tej części również na centrum konferencyjno-biznesowe, reprezentacyjną siedzibę firmy, kasyno, prywatną klinikę lub dom spokojnej starości. Właściciele dają możliwość samodzielnego korzystania z terenu przed budynkiem np. na cele parkingowe, ogródka letniego itp. Kiedyś w budynku mieścił się ekskluzywny dom zdrojowy z 36 pokojami, w sali balowej odbywały się bale i rauty. – W przypadku wyboru powyższej oferty oraz zobowiązania się przez przyszłego najemcę do przeprowadzenia w budynku poważnych prac remontowo – adaptacyjnych możemy udzielić obniżki czynszu do 50 procent na okres trwający nawet ponad 5 lat. Dodatkowo informujemy, iż nieruchomość jest wpisana w Rejestr Zabytków, więc można się starć o dofinansowanie planowanego remontu z UE – podają właściciele.

Do wynajęcia przeznaczono także lokale użytkowe o powierzchni od 40 mkw. Pojedyncze lokale nadają się na biura oraz wszelkie nieuciążliwe usługi.

Lwi Gród jest częścią dawnego uzdrowiska Stary Zdrój. Reprezentacyjny budynek został wybudowany około roku 1800. Posiada powierzchnię użytkową około 1000 mkw. Nieruchomość jest wyposażona w wszelkie standardowe media jak prąd, woda , kanalizacja gaz itp. Budynek położony jest na działce o powierzchni około 2000mkw. Lwi Gród położony jest w Wałbrzychu w byłej dzielnicy zdrojowej przy ul. Pocztowej 9. Nieruchomość znajduje się około 2,5 km od wałbrzyskiego rynku, a do stacji PKP Wałbrzych Miasto jest 500 metrów.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 08.06.2010
Aktualizacja: 08.06.2010