Warszawa: adaptacja Bursy na schronisko

Udostępnij artykuł

Po przebudowie Bursa zyska część noclegową z kilkoma pokojami przeznaczonymi dla 3-4 osób, świetlicę, pomieszczenie do samodzielnego przygotowania posiłków oraz zaplecze techniczno-administracyjne. Powierzchnia pomieszczeń objętych remontem wynosi ok. 1530 mkw. W ramach tego zamówienia konieczna jest także dostawa (z montażem) urządzeń technologii kuchni (meble kuchenne – szafki, blaty robocze, stoły kuchenne, zlewozmywaki itp., urządzenia – lodówki, kuchnie i taborety gazowe, zmywarki elektryczne itp.). Część wyposażenia będzie zamawiana w oddzielnym przetargu.

Prace mają się zakończyć we wrześniu 2010 roku. Oferty można przesyłać do 28 czerwca. Kontakt: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście , ul. Nowogrodzka 43, 00-691 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 6998449 (www.srodmiescie.warszawa.pl).

Obecnie Bursa dysponuje 44 pokojami sypialnymi (dwu, trzy- i czteroosobowe), jadalnią na około 80 osób oraz salą telewizyjną. W obiekcie na co dzień mieszka ok. 130 wychowanek. W ofercie dla instytucji i organizacji są tanie miejsca noclegowe dla nauczycieli z całej Polski, zakwaterowanie z wyżywieniem dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych i letnich oraz zakwaterowanie z wyżywieniem grup zorganizowanych, biorących udział w ogólnopolskich imprezach artystyczych lub zjazdach organizowanych przez instytucje działające na rzecz dzieci i młodzieży
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 15.06.2010
Aktualizacja: 15.06.2010