Wirtualny spacer po ODIDO

Udostępnij artykuł

Sieć hurtowni MAKRO Polska wprowadziła rozwiązania z obszaru nowoczesnej technologii. Za pomocą okularów VR oraz urządzeń mobilnych przedstawiciele sił sprzedaży mogą samodzielnie udać się na wirtualny spacer po wnętrzach sklepów ambasadorskich ODIDO bądź zaprosić do niego klientów.

Wirtualny spacer po ODIDO

Rozwiązania z zakresu nowoczesnej technologii są coraz częściej wykorzystywane w organizacjach. Ich szerokie zastosowanie obejmuje nie tylko projektowanie systemów bądź platform, ale również szkolenia. Jak pokazują badania, wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w edukacji przynosi wiele korzyści. Według raportu PWC „VR Soft Skills Training Efficacy Study”, uczestnicy szkoleń 4-krotnie szybciej przyswajają informacje i pewniej stosują umiejętności zdobyte podczas szkolenia.

Również w MAKRO Polska rozwój pracowników odbywa się za pomocą nowoczesnych technologii. Przykładem są szkolenia w ramach Akademii Handlu Detalicznego, skierowane do przedstawicieli sił sprzedaży Traders. Uczestnicy przenoszą się do wirtualnego świata ODIDO i dzięki temu mają możliwość dokładnego poznania wnętrz sklepów bez konieczności czasochłonnych podróży.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

 

Okulary VR wprowadzają rewolucję w procesie rozwoju. Są metodą angażującą i interaktywną. Budują doświadczenie, które zwiększa skuteczność procesu uczenia się. – podkreśla Gabriela Gierczak, Starszy Partner ds. Szkoleń w MAKRO Polska. – Uczestnicy szkoleń mogą odwiedzić sklep ambasadorski w dowolnym miejscu i czasie oraz zapoznać się z materiałami budującymi wiedzę o naszej franczyzie dodaje.

Wirtualna rzeczywistość jest również stosowana we współpracy z klientami.

Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań pomaga nam budować relacje z klientami – mówi Sebastian Kocieł, Ekspert ds. Rozwoju Konceptu ODIDO. – Właściciele sklepów w rozmowach podkreślają, że wirtualne spacery za pomocą okularów VR są dla nich całkowicie nowym doświadczeniem, z którym wcześniej nie mieli styczności. Spotykam się więc z pozytywnymi reakcjamidodaje.

Wirtualny spacer można odbyć nie tylko poprzez okulary VR, ale również za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki temu przedstawiciele sił sprzedaży Traders bądź franczyzobiorcy mogą przenieść się do wnętrz sklepów ambasadorskich w dowolnym miejscu i czasie.

Źródło: Makro Polska

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 24.04.2023
Aktualizacja: 24.04.2023