Wczoraj 27 maja w warszawskim Ufficio Primo odbyła się Uroczysta Gala 13. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu, czyli „biznesowych Oscarów”. W w kategorii SUKCES nagrodę otrzymał Władysław Grochowski, założyciel i prezes zarządu Arche. Wszystkim lauratom w obecności niemal 500 znamienitych gości wręczono pamiątkowe statuetki zaprojektowane przez Aleksandrę Wejchert.
Jak co roku, w kolejnej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu wzięły udział setki firm i organizacji z całej Polski. Wyboru dokonała Kapituła Nagrody pod przewodnictwem Krzysztofa Kuliga, członka PRB i senior partnera w firmie Innova Capital.
Jak powiedział podczas Gali, „wybór finalistów ma kilka etapów. W każdym z nich bierze udział ponad 20 różnie myślących osób. Mamy złożony zbiór kryteriów i trzymamy się zasad przyznawania punktów. Mogę śmiało powiedzieć, że finałowe trójki to najlepsi z najlepszych”. Dodał również, że tegoroczni nominowani to „marzyciele i rzemieślnicy w swoich branżach”.
Uroczysta Gala Nagrody Polskiej Rady Biznesu odbyła się 27 maja 2024 roku w warszawskim Ufficio Primo i była transmitowana na żywo w TVN24 BiS. Przebieg nominacji monitorował partner merytoryczny konkursu – PwC Polska.
ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<
Władysław Grochowski – biografia
Przedsiębiorca od blisko 50 lat. W 1977 r. założył własne gospodarstwo rolne. W 1991 r. z kapitałem założycielskim w wysokości 100 tysięcy złotych otworzył firmę̨ deweloperską Arche Spółka Akcyjna, w której został głównym akcjonariuszem i prezesem. Firma zajmuje się budową mieszkań i domów oraz renowacją obiektów zabytkowych. Ponadto prowadzi własne hotele, które tworzą największą w Polsce sieć prywatną z rodzimym kapitałem. Arche słynie także z działalności społecznej – w trakcie kryzysu migracyjnego wywołanego wojną w Ukrainie zapewniła zakwaterowanie w swoich hotelach tysiącom ukraińskich uchodźców. W 2023 roku Fundacja Leny Grochowskiej, prowadzona przez Władysława Grochowskiego i jego żonę Lenę Grochowską, została nagrodzona za działania na rzecz uchodźców z Ukrainy, prowadzone od eskalacji wojny 24 lutego 2022 roku, prestiżową Nagrodą Nansena, przyznawaną przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.
Działalność Władysława Grochowskiego wyraźnie pokazuje, że można jednocześnie mieć wielkie serce, angażować się społecznie i osiągnąć ogromny sukces w biznesie. Dziś to właśnie taki model działalności, uwzględniający szerszy kontekst społeczny, w którym funkcjonuje firma, wyznacza standardy prowadzenia biznesu – mówi Przewodniczący Kapituły Nagrody, Krzysztof Kulig.
Pozostałe wyróżnienia
Statuetka za WIZJĘ I INNOWACJE trafiła do Radosława Kuleszy, współzałożyciela i prezesa szkoły Giganci Programowania. Laureatami w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA zostali Sylwia Gregorczyk-Abram, Paulina Kieszkowska-Knapik i Michał Wawrykiewicz z Fundacji Wolne Sądy.
O Nagrodzie PRB
Nagroda Polskiej Rady Biznesu to jedno z najważniejszych wyróżnień dla polskich biznesmenów, wizjonerów i działaczy społecznych za ich wybitny dorobek i osiągnięcia. Konkurs od 2012 r. promuje osoby, które dzięki swojej wytrwałości, odwadze i przedsiębiorczości wpływają na rzeczywistość społeczną i gospodarczą.
Źródło: PRB
© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.