6-proc. spadek cen w hotelach w 2009 r.

Udostępnij artykuł

Według danych portalu Hotels.com, średnie ubiegłoroczne ceny w hotelach w pozostałych państwach europejskich przedstawiały się następująco: Szwajcaria – 124 funty (spadek o 1 proc.), Dania – 113 funtów (spadek o 4 proc.), Norwegia – 110 funtów (spadek o 10 proc.), Włochy – 104 funty (bez zmian w sptosunku do 2008 r.) Szwecja – 100 funtów (spadek o 5 proc.), Finlandia – 100 funtów (spadek o 3 proc. ), Hiszpania – 100 funtów (spadek o 3 proc.), Francja – 99 funtów (wzrost o 5 proc.), Holandia – 96 funtów (spadek o 7 proc.), Grecja – 94 funty (wzrost o 2 proc.), Belgia – 92 funty (wzrost o 2 proc.), Austria – 86 funtów (spadek o 7 proc.), Niemcy – 86 funtów (spadek o 2 proc.), Wielka Brytania – 84 funty (spadek aż o 13 proc.), Portugalia – 83 funty (wzrost o 1 proc.), Irlandia – 72 funty (spadek o 12 proc.), Węgry – 71 funtów (spadek o 3 proc.) oraz Czechy – 65 funtów (spadek o 6 proc.).

Hotels.com oferuje rezerwacje za pośrednictwem własnej sieci witryn internetowych i centrów telefonicznych. Firma oferuje podróżującym szeroki wybór rezerwacji internetowych, włączając w to hotele niezależne i główne sieci hotelowe, jak również zakwaterowanie z wyżywieniem we własnym zakresie w ponad 100 000 posiadłości na całym świecie. Serwis daje kompleksowe źródło informacji o cenach usług hotelowych, udogodnieniach oraz dostępności, jak również specjalizuje się w oferowaniu podróżującym zakwaterowania w okresach poza sezonem turystycznym. Hotels.com LP jest filią firmy Expedia, Inc.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 21.06.2010
Aktualizacja: 21.06.2010