Adam Ringer ustępuje ze stanowiska prezesa Green Caffè Nero

Udostępnij artykuł

Spółka poinformowała o zmianach w ramach spółki. Stanowisko prezesa zarządu polskiego oddziału od 1 grudnia br. obejmie Dorota Pomacho-Pątkiewicz. Adam Ringer, który pełnił funkcję prezesa od 2012 roku, przechodzi na emeryturę po 12 latach kierowania firmą.

Adam ringer i Dorota Pomacho-Pątkiewicz

Dorota Pomacho-Pątkiewicz, która zastąpi Adama Ringera, dołącza do Green Caffè Nero przechodząc z wiodącej grupy detalicznej Peek & Cloppenburg, gdzie pracowała na stanowisku dyrektor ds. strategii omnichannel i rozwoju e-commerce w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej.

Adam Ringer: Spójrzcie na kawiarnię jak na teatr – nasz wywiad z 2018 roku

Na nowym stanowisku Pomacho-Pątkiewicz będzie korzystać z ponad dwudziestoletniego doświadczenia w branży detalicznej. Oprócz doświadczenia zdobytego na wysokich stanowiskach w Peek & Cloppenburg, ma również ekspertyzę z 10 lat w firmie jubilerskiej Pandora, gdzie pełniła funkcję dyrektora zarządzającego regionem Europy Środkowo-Wschodniej, była również dyrektorem generalnym na Polskę i dyrektorem handlowym. Zanim dołączyła do Pandora przez 5 lat była odpowiedzialna za otwarcia nowych sklepów Hugo Boss.

Adam Ringer: Jesteśmy głodni nowych lokali – nasz wywiad z 2022 roku

Raportując bezpośrednio do Gerry’ego Forda, właściciela i prezesa GCN, Dorota Pomacho-Pątkiewicz będzie odpowiedzialna za kierowanie 77 kawiarniami.

Green Caffè Nero zamierza kontynuować ekspansję. W ciągu najbliższych 12 miesięcy, marka chce otworzyć 10 nowych kawiarni oraz kolejną piekarnię, która wspomoże jej rozwój.

Mówiąc o wyborze Doroty Pomacho-Pątkiewicz, założyciel i prezes Gerry Ford skomentował: Jestem szczęśliwy, że mogę powitać Dorotę w naszej firmie. Ma wspaniałe osiągnięcia i doświadczenie w sektorze detalicznym, w którym z sukcesem rozwijała różne marki. Wierzę, że jest właściwą osobą, aby poprowadzić naszą firmę, szczególnie, że wkraczamy w nową, ekscytującą fazę rozwoju Green Caffè Nero. Zarząd i ja dziękujemy również Adamowi Ringerowi za wszystko, co zrobił przez ostatnie 12 lat. Jego pasja, poświęcenie i zaangażowanie w biznes były wyjątkowe, a jego przywództwo pomogło nam przetrwać trudne czasy, zwłaszcza w okresie pandemii. Adam nadal będzie wspierał firmę swoją wiedzą i doświadczeniem jako starszy doradca rady nadzorczej.

Komentując swoją nową rolę, Pomacho-Pątkiewicz dodała: “Jestem szczęśliwa, że dołączam do Green Caffè Nero. Jest to firma, która zawsze wykazywała dobre wyniki i wzrost, zachowując jednocześnie ciepłą, przyjazną i rodzinną atmosferę. Firma ma ogromny potencjał, aby dalej wzrastać, jednocześnie pozostając lubianym i cenionym przez lokalną społeczność miejscem spotkań. Cieszę się, że tu jestem i z radością patrzę w przyszłość oraz na to co możemy osiągnąć”.

Green Caffè Nero, znane z przytulnych wnętrz, jest rodzinną firmą, która otworzyła swoją pierwszą kawiarnię w 2012 roku. Marka posiada 66 lokali w Warszawie, 6 w Krakowie i 5 we Wrocławiu. Jest także właścicielem piekarni, która codziennie dostarcza bezpośrednio do kawiarni świeżo przygotowane produkty. Green Caffè Nero oferuje kawę najwyższej jakości, pozyskując ziarna bezpośrednio od plantatorów, które wypala i miesza we własnej palarni, a następnie dostarcza do swoich lokali. Marka zdobyła wiele nagród za najwyższą jakość kawy oraz umiejętności baristów na przestrzeni lat.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Źródło: GCN

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Opublikowano: 24.10.2023
Aktualizacja: 24.10.2023