Branża w kryzysie. Na co zwracać uwagę prowadząc biznes w trudnych czasach?

Udostępnij artykuł

Nie ulega wątpliwości, że ostatnie lata nie rozpieszczają branży HoReCa. Pandemia, kryzys w Ukrainie i galopujące ceny sprawiły, że wielu przedsiębiorców zmuszonych było zakończyć działalność. Ci, którym udało się przetrwać, musieli przystosować się do zmian i zmodyfikować dotychczasowy sposób prowadzenia biznesu.

Choć ciągle uczymy się funkcjonowania w nowej rzeczywistości i pracujemy nad metodami prowadzenia działalności, kilka spraw wydaje się oczywistych – trzeba zwrócić większą uwagę na dobór wykorzystywanych produktów oraz na ich dostępność.

Poprzednie dekady przyzwyczaiły nas do swobodnego przepływu towarów w nieograniczonej ilości. Zaopatrzenie nie stanowiło problemu ze względu na rosnącą konkurencję. Sytuacja zmieniła się nieco po nałożeniu ceł na towary z Wielkiej Brytanii, a po wybuchu kryzysu zbrojnego za wschodnią granicą stało się jasne, że na niektóre produkty przyjdzie nam czekać. W tej sytuacji warto na nowo przeanalizować łańcuchy dostaw i zwrócić większą uwagę na rodzimych producentów, gwarantujących nie tylko ciągłość zaopatrzenia, ale i niższe koszty transportu. Biorąc pod uwagę te kryteria, nie dziwi fakt, że branża docenia spółkę Pallavi – polskiego producenta prestiżowych herbat Veertea, Pallavi oraz Saviti. Firma od kilku lat nieprzerwanie szturmuje rynek HoReCa oferując swoim klientom nowoczesny design, doskonałą jakość oraz rozbudowany system obsługi klienta. Dzięki dopracowanemu procesowi spedycji oraz rodzimej produkcji, spółka stała się niemal niezależna od wahań rynków międzynarodowych.

Nie ulega wątpliwości, że kluczowym kryterium przy doborze produktów do hoteli i restauracji, stała się w ostatnim czasie cena. Wybieramy te towary, które w możliwie najmniejszym stopniu obciążą nasz budżet. Ważne, aby zaciskając pasa, nie dopuścić do obniżenia jakości. Klient, choć – z wiadomych względów – bardziej oszczędny, nie chce bowiem rezygnować ze standardu, do którego przywykł. Dzięki stałej optymalizacji kosztów spółka Pallavi oferuje swoim kontrahentom doskonałą jakość za świetną cenę. Luksusowa marka Pallavi dedykowana jest w szczególności restauracjom. To szeroki wybór herbat liściastych, pakowanych pojedynczo w koperty o bogatej kolorystyce, zdobione złoceniami. Zarówno na bary, jak i do pokoi hotelowych, producent oferuje konfekcjonowane mieszanki Veertea w wielu smakach – od klasycznej czarnej czy earl grey, poprzez owocowe, aż po polskie zioła. Marka ta została wielokrotnie wyróżniona, ze względu na połączenie wysokiej jakości z nowoczesnym wyglądem, idealnie trafiającym w gusta gości hotelowych.

W czasach wszechobecnego kryzysu ważnym jest, aby klient widział, że jako przedsiębiorcy nie skupiamy się jedynie na przetrwaniu, ale dbamy także o ciągły rozwój. Jak to zrobić? Wybierać tych producentów, którzy regularnie wprowadzają na rynek nowe produkty. Dlatego pod szyldem Veertea znajdziemy nie tylko herbaty, ale również inne produkty, jak porcjowana kawa, cukry, słodziki, śmietanki a nawet wodę. Co więcej, producent obiecuje, że w kwestii poszerzania asortymentu nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i pracuje nad kolejnymi nowościami. Wszystko po to, aby zapewnić swoim kontrahentom kompleksową i fachową obsługę, spójną i elegancką linię niezbędnych produktów, oraz minimalizacją kosztów dostaw.

Chociaż wciąż wielu przedsiębiorców boryka się z trudnościami i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie sytuacja miała ulec znaczącej poprawie, wiemy już, że w kryzysie da się przetrwać. Teraz, jeszcze bardziej niż wcześniej, należy pamiętać o podejmowaniu mądrych decyzji. Warto śledzić bacznie rodzimy rynek i stawiać na polskie produkty, dzięki którym pomagamy nie tylko sobie, ale także realnie wpływamy na poziom gospodarki.

Autorką tekstu jest Anna Renkiewicz.

Tekst powstał we współpracy z Veertea.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE grudzień 2022
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 07.02.2023
Aktualizacja: 07.02.2023