Buenos Restobar – nowy koncept Martina Gimeneza Castro

Udostępnij artykuł

Na warszawskim Powiślu powstał Buenos Restobar – trzeci lokal należący do zwycięzcy programu „Top Chef”, Martina Gimeneza Castro. Buenos serwuje autentyczną kuchnię Argentyny.

Martin Gimenez Castro to jeden z najbardziej cenionych szefów kuchni w Polsce. Niegdyś odpowiedzialny za fine diningową restaurację Salto, dziś współwłaściciel lokalu Tuna, właściciel Ceviche Baru, a od lipca nowego miejsca – Buenos.

Buenos to restauracja z barem miesząca się w SAVA Boutique Hotel na warszawskim Powiślu. Serwuje specjały kuchni argentyńskiej, co nie jest przypadkiem – Argentyna to rodzinny kraj Martina Gimeneza Castro. „El Jefe” dopełnił więc wszelkich starań, aby jak najwierniej odtworzyć klimat swojej ojczyzny, zarówno na talerzu jak i poprzez aranżację wnętrza restauracji. 

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj-czerwiec 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Kuchnia Buenos to kulinarna podróż do gorącego i pełnego życia Buenos Aires – ukazuje intensywne smaki i różnorodność argentyńskich potraw wraz z wyjątkowo barwną kulturą Ameryki Łacińskiej. 

W godzinach porannych serwowane są śniadania (również dla gości hotelu), a w regularnej karcie znajdziemy m.in. pizzę fugazeta (argentyńska odmiana pizzy), różne wersje empanadas, milanesa a la napolitana, sandwich z polikami wołowymi czy pastel de papa. W ofercie także szeroka selekcja win, które są specjalnością lokalu, oraz klasyczne koktajle.

Źródło: Buenos

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 11.08.2023
Aktualizacja: 11.08.2023