DoubleTree by Hilton w stołecznym Wawrze

Udostępnij artykuł

DoubleTree by Hilton Warsaw Conference Centre and Spa powinien ruszyć w II kwartale 2012 roku (przypomnijmy, że łódzki DoubleTree ma zostać otwarty dopiero w IV kwartale 2012 r.). Warszawski hotel zaoferuje 347 pokoi, dwie restauracje, dwa bary i kompleks spa oraz 3 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej. Na działce, na której powstanie obiekt funkcjonuje obecnie Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Platon, którego właściciel jest udziałowcem spółki Polaris Hospitality Enterprises.

Jak już podawał portal Horecanet.pl, łódzki DoubleTree by Hilton pomieści 188 pokoi, 1 tys. mkw. zaplecza konferencyjnego, zespół fitness/spa z basenem oraz salę kinową dla 180 osób, restaurację dla 287 osób i parking podziemny. Do hotelu bezpośrednio będą przylegać – stanowiąc jego dodatkowe zaplecze – zmodernizowane obiekty dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Inwestorem jest Grupa TOYA.

– Polska daje duże możliwości na wprowadzanie naszego portfolio marek na całym świecie. Przeznaczyliśmy wiele środków na rozwój w Polsce i cieszę się, że wprowadzamy DoubleTree by Hilton na ten rynek, poczynając od tych dwóch wspaniałych hoteli – powiedział Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju sieci Hilton Worldwide w Europie i Afryce.

DoubleTree by Hilton to marka hoteli biznesowych oferujących usługi w standardzie pomiędzy czterema a pięcioma gwiazdkami. Obecnie sieć ta składa się z około 230 obiektów na całym świecie. 

Opublikowano: 23.06.2010
Aktualizacja: 23.06.2010