Grupa Allenort inwestuje w obiekt apartamentowo-hotelowy

Udostępnij artykuł
Budynki apartamentowe z częścią hotelową i usługową powstaną w Gdyni przy Skwerze Kościuszki. Projekt realizuje Grupa Allenort, która działalność na rynku medycznym uzupełni o segment nieruchomości klasy premium. Finansowanie inwestycji w formie emisji obligacji zostało pozyskane we współpracy z Grupą Upper Finance. Prace mają rozpocząć się w pierwszej połowie 2023 roku, a cały proces inwestycyjny zamknąć w 2025 roku.

Koncepcja zakłada budowę jednego lub kilku pięciokondygnacyjnych budynków z apartamentami hotelowymi i mieszkalnymi oraz lokalami usługowymi. Inwestycja zostanie zrealizowana w najbardziej prestiżowej i najczęściej odwiedzanej przez turystów części miasta. W sąsiedztwie przystani jachtowej Marina Gdynia, Akwarium Gdyńskiego, plaży miejskiej oraz portu. Z widokiem na kultowe okręty ORP Błyskawica i Dar Pomorza. Budynki powstaną na wymagającej rewitalizacji działce o powierzchni 9,2 tys. m kw., na której obecnie działają punkty usługowo-handlowe o stosunkowo niskim standardzie. Realizacja projektu pozwoli dodatkowo wzmocnić atrakcyjność ścisłego centrum miasta dla mieszkańców, turystów i inwestorów.

W wyjątkowej lokalizacji, jaką jest Skwer Kościuszki, chcemy zrealizować inwestycję klasy premium. Łączącą zróżnicowane funkcje, która stanie się wizytówką całego Trójmiasta. W tym celu na początku przyszłego roku ogłosimy konkurs architektoniczny na koncepcję zabudowy i zagospodarowania terenu. Do udziału w tym etapie, zgodnie z zapisami miejscowego planu, zaprosiliśmy przedstawicieli władz Gdyni i konserwatora zabytków. Chcemy mieć pewność, że wybrana przez nas koncepcja w optymalny sposób wpisuje się w plany rozwojowe miasta i oczekiwania lokalnej społeczności. Szacujemy, że po zakończeniu wszystkich prac projektowych i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń będziemy w stanie rozpocząć prace budowlane w pierwszej połowie 2023 roku, a cały proces inwestycyjny zamknąć w 2025 rokudeklaruje Grzegorz Goryszewski, prezes Grupy Allenort.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Szczegółowe założenia planowanej inwestycji – w tym udział poszczególnych rodzajów lokali, a także sposób zagospodarowania stref usługowych oraz terenów rekreacyjnych i zielonych – zostaną wypracowane w toku konsultacji. Wstępna koncepcja zakłada realizację części hotelowej wraz ze strefą restauracyjną i konferencyjną oraz SPA i wellness z basenem. Wszystkie apartamenty hotelowe zostaną wykończone „pod klucz” w standardzie co najmniej czterogwiazdkowym. Z kolei część apartamentowo-usługowa uwzględni apartamenty oraz strefę wellness z lokalami usługowymi.

Realizowana przez Grupę Allenort inwestycja to kolejny przykład rosnącej pozycji segmentu premium na krajowym rynku nieruchomości. Widzimy duże zainteresowanie inwestorów projektami, które łączą funkcje mieszkalne i hotelowe, gwarantując klientom dostęp do najwyższej jakości usług. Jako Grupa Upper Finance, pozyskaliśmy finansowanie dla tej inwestycji w formie obligacji korporacyjnych we współpracy z kancelarią act BSWW legal & tax. Emisja o wartości 38 mln zł została uplasowana w rekordowo szybkim tempie. Ten sukces pokazuje, że ciekawe i dobrze przygotowane projekty, za którymi stoją uznani menedżerowie, mogą liczyć na rynku obligacji korporacyjnych na finansowanie na dogodnych warunkach – dodaje Tatiana Piechota, partner Upper Finance.

Początki Grupy Allenort sięgają 1991 roku, kiedy to jej założyciel, Grzegorz Goryszewski, rozpoczął realizację pierwszych projektów łączących biznes i medycynę w Stanach Zjednoczonych. Grupa rozpoczęła działalność w Polsce w 2005 roku od budowy w Warszawie pierwszego prywatnego szpitala kardiologicznego, który zapoczątkował powstanie ogólnopolskiej sieci klinik kardiologicznych. W 2012 roku Grupa wprowadziła do Polski innowacyjną metodę gamma knife, umożliwiającą bezoperacyjne leczenie guzów mózgu. W 2015 roku Grupa zainicjowała w Polsce program kompleksowej opieki psychiatrycznej, w ramach którego powstała sieć poradni psychiatrycznych oraz pierwszy pełnoprofilowy prywatny szpital psychiatryczny Allenort z autorskim programem medycznym.

Upper Finance jest niezależną polską firmą specjalizującą się w realizacji transakcji kapitałowych oraz pozyskiwaniu finansowania dłużnego. Grupa pracuje dla największych inwestorów, deweloperów oraz instytucji finansowych. W 2020 roku pozyskała dla klientów ponad 1,1 mld zł finansowania.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 03.12.2021
Aktualizacja: 03.12.2021