Grupa Likus otworzyła Hotel Warszawa

Udostępnij artykuł
Budynek Prudential – jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej architektury międzywojennej. Stał się ważnym symbolem odradzającej się po wojennej zawierusze Warszawy. Jego nowoczesna stalowo-żelbetowa konstrukcja była odpowiedzią na silną i dynamiczną urbanizację aglomeracji warszawskiej oraz dowodem na mistrzostwo przedwojennej inżynierii. Dziś powstał w nim pięciogwiazdkowy Hotel Warszawa, należący teraz do Grupy Likus Hotele i Restauracje, który właśnie przyjął pierwszych gości.

Odremontowany i odrestaurowany hotel oferuje 142 pokoje i apartamenty – wszystkie są zaprojektowane indywidualnie, z niezwykłą starannością o szczegóły.  Obiekt posiada także dwie restauracje. W znajdującej się na poziomie -1, Restauracji Warszawskiej można podziwiać fundamenty konstrukcyjne, do których dokopano się podczas prac renowacyjnych. Z kolei znajdująca się na 6 piętrze Szóstka wraz ze swoim tarasem pozwala, podobne jak przed wojną, podziwiać panoramę Warszawy.  Na poziomie 0 na gości czeka nowoczesne i doskonale wyposażone centrum konferencyjne składające się z trzech niezależnych sal konferencyjnych. Możliwości aranżacyjne zwiększa również ogromne przeszklone patio o wielkości 300 mkw., połączone z każdą z sal konferencyjnych osobnym wejściem.

ŚWIAT HOTELI WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Budynek Prudential został zaprojektowany przez Marcina Weinfelda i oddany do użytku w 1934 roku. W momencie powstania był najwyższym budynkiem w Polsce i drugim najwyższym w Europie. Początkowo miał liczyć 11 pięter, ale uznano, że ze względów reprezentacyjnych Prudential powinien dominować nad krajobrazem miasta i zdecydowano, iż liczba pięter zostanie zwiększona do 16. Budynek o wysokości 66 metrów szybko przyciągnął uwagę rozwijającej się telewizji. W 1936 roku na dachu Prudetniala umieszczono pierwszy w Polsce nadajnik telewizyjny, a niedługo potem nadawano pierwsze transmisje.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.11.2018
Aktualizacja: 05.11.2018