Irlandzka Grupa Inwestycyjna stawia na hotele

Udostępnij artykuł

– Zakupiliśmy grunty nad Zalewem Zegrzyńskim oraz w Kościelisku. Działkę nad Zalewem Zegrzyńskim sprzedamy lub znajdziemy współinwestora. W Zakopanem wszystkie procedury idą zgodnie z harmonogramem, jest już uchwalone studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego, czekamy na zmianę miejscowego planu zagospodarowania terenu oraz pozwolenie na budowę. Będzie to pięciogwiazdkowy hotel. Umowa z operatorem zostanie podpisana w ciągu najbliższych dwóch miesięcy – powiedział Padraic Coll w rozmowie z Muratorem. Hotel ten ruszy na przełomie lat 2012/13.

Jak już informował portal Horecanet.pl, Irlandzka Grupa Inwestycyjna planuje także budowę hotelu przy białostockiej Galerii Jagiellońskiej, której jest inwestorem. Powstanie dwu- lub trzygwiazdkowy obiekt dla gości biznesowych. Firma ma już oferty od co najmniej dwóch operatorów hotelowych. Nie jest jeszcze znana data otwarcia obiektu.

Irlandzka Grupa Inwestycyjna jest grupą inwestorską z kapitałem irlandzkim, działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych, biurowych oraz obiektów hotelowych. W Polsce jest właścicielem trzech warszawskich biurowców oraz galerii Solaris Center w Opolu. Łączna wartość realizowanych transakcji szacowana jest na 1 miliard euro.

Opublikowano: 22.06.2010
Aktualizacja: 22.06.2010