J.J. Darboven – w trosce o lepszy świat

Udostępnij artykuł

„Torba z recyklingu

Firma J.J. Darboven od wielu lat angażuje się w działania z zakresu zrównoważonego rozwoju. W niniejszym cyklu artykułów chcemy przybliżyć Wam niektóre z inicjatyw – ekologicznych, społecznych oraz edukacyjnych – które nieustannie wdrażamy w ramach współtworzenia lepszego świata.

Torba z recyklingu J.J. Darboven

Projekt „Torba z recyklingu” powstał jako część działań CSR-owych firmy J.J. Darboven
Poland
. Połączyliśmy tutaj kilka czynników:
– w trosce o środowisko szukaliśmy sposobu na recykling opakowań po naszych produktach
– szukaliśmy także możliwości pomocy innej niż materialna dla uchodźców wojennych z
Ukrainy, przebywających w naszym Hotelu J.J. Darboven.

Do projektu zaangażowaliśmy naszych Doradców Handlowych z całej Polski, którzy zachęcili wielu klientów B2B do pomocy przy zbieraniu zużytych opakowań po kawie ziarnistej.
W zamian za zebrane opakowania, klienci otrzymują gratis gotowe torby. Projekt został zarówno przez firmy, jak i duże hotele odebrany bardzo pozytywnie. Wiele organizacji obecnie zwraca uwagę na działania swoje oraz swoich kontrahentów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Efektem pracy naszych ukraińskich lokatorek są kolorowe torby wielorazowego użytku – idealne na zakupy, piknik czy wycieczkę z rodziną. Torby w całości szyte są z polietylenowych opakowań po kawie, jedynymi dodatkami są uchwyty z taśmy bawełnianej oraz metalowe zapięcie magnetyczne. Dzięki wykorzystaniu opakowań z folii LDPE, torby są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, plamoodporne a także bardzo wytrzymałe. Daje to możliwość użytkowania ich przez bardzo długi czas, w przeciwieństwie do standardowych toreb foliowych.

Kolekcja „Toreb z recyklingu” obejmuje torby szyte z opakowań po kilku głównych
markach kawy ziarnistej z oferty J.J. Darboven: Alfredo Espresso, EILLES KAFFEE, Mövenpick, Brosio, IDEE KAFFEE oraz Café Intención. Daje to wybór z dużej gamy kolorystycznej: od czarnych i beżowych poprzez granatowe, zielone, aż po złote. Torby cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów i zachęcają coraz większą ilość organizacji do uczestniczenia w tym recyklingowym projekcie.

Chcesz dołączyć do projektu lub dowiedzieć się więcej?
Napisz do nas:
csr@darboven.pl

Zapraszamy do odwiedzenia strony https://professional.darboven.com

Artykuł powstał we współpracy z firmą J.J. Darboven Poland

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 10.03.2023
Aktualizacja: 10.03.2023