Kluczowe wydarzenie dla branży HoReCa – już 30. raz w Krakowie!

Udostępnij artykuł

[POD NASZYM PATRONATEM] 8-10 listopada 2023 w EXPO Kraków odbędzie się 30. edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® wraz z Targami Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD® oraz 20. edycja Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO®. Kluczowe wydarzenie dla branży hotelarskiej, gastronomicznej i winiarskiej w Polsce, w tym roku w jubileuszowej oprawie, kolejny raz przyczyni się do zbudowania wartościowych relacji biznesowych, dając przestrzeń do spotkania dystrybutorów, producentów, usługodawców i importerów z docelową grupą odbiorców.

GASTROFOOD®

Łączy nas miejsce, przyciąga pasja

Od 1996 roku, kiedy 4. targi ITEMAC/HORECA stały się największym w sezonie sukcesem firmy Targi w Krakowie a obie imprezy odwiedziło łącznie ok. 5,5 tys. osób, targi HORECA® każdego roku rozwijają się oraz dopasowują do potrzeb i oczekiwań gości. W tym roku wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wystawców, również debiutujących na targach HORECA®, co zapowiada ciekawą i zróżnicowaną ofertę wystawienniczą. Goście mogą spodziewać się przekroju oferty zawierającej kompleksowe wyposażenie dla hoteli, obiektów wypoczynkowych, restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych, a także żywność i napoje oraz wina z całego świata. 30. targi HORECA® to również okazja do zaczerpnięcia inspiracji od branżowych ekspertów, trenerów i światowej sławy szefów kuchni, którzy poprowadzą liczne wydarzenia w ramach Akademii Wiedzy HORECA®.

GASTROFOOD®

Targi Wina na międzynarodowym poziomie

W 2003 roku do targów HORECA® i GASTROFOOD® został dodany Krakowski Salon Degustacyjny Win „In Vino Veritas” – obecnie 20. Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO® – największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w Polsce integrujące branżę winiarską, umożliwiające biznesowe spotkanie producentów wina z różnych stron świata z importerami oraz importerów z dystrybutorami. W jubileuszowej edycji ENOEXPO® będzie można spotkać wystawców między innymi z Gruzji, Bułgarii, Portugalii, Austrii, Włoch i Węgier, a swoją wiedzą w ramach Akademii ENOEXPO® podzielą się uznani sommelierzy.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Rynek Hotelarski w Polsce – RAPORT 2023

Międzynarodowe spotkania brokerskie

Najważniejszym atutem targów ENOEXPO® jest możliwość spotkania i nawiązania relacji z sektorem HoReCa i handlu. Ułatwieniem na drodze do nawiązania kontaktów biznesowych będą cieszące się w poprzednich latach powodzeniem międzynarodowe spotkania brokerskie, czyli internetowa platforma przygotowana we współpracy z Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej, umożliwiająca umówienie spotkania online w dniach 8-22 listopada 2023  pomiędzy zarejestrowanymi uczestnikami z wielu krajów: https://horeca-gastrofood-enoexpo-2023.b2match.io/.

Kulinarne wydarzenie roku

9 listopada 2023 w EXPO Kraków odbędą się krajowe eliminacje najważniejszego i największego konkursu kulinarnego na świecie Bocuse d’Or. Już po raz trzeci organizatorzy Bocuse d’Or Poland powierzyli współtworzenie tego wyjątkowego wydarzenia targom HORECA®.

Targi HORECA® w Krakowie to nasz sprawdzony Partner od 2019 roku. Miejsce, które wpisało się w kalendarz polskich eliminacji Bocuse d’Or, a profesjonalny zespół czuwa, aby to wyjątkowe wydarzenie miało oprawę godną nr 1 konkursu kulinarnego w Polsce i na świecie. To gwarantują nam targi HORECA® w Krakowie mówi Jacek Krawczyk prezes zarządu Bocuse d’Or Poland.

GASTROFOOD®

Ideą konkursu Bocuse d’Or jest zebranie 24 młodych, najbardziej obiecujących szefów kuchni z całego świata. Przygotowują oni przed publicznością, w ciągu 5h i 35 min dania, które zostaną ocenione w wielkim finale w Lyonie przez znakomite jury, złożone z najwybitniejszych szefów kuchni na świecie. W polskim finale w Krakowie, spośród 6 wyselekcjonowanych kandydatów zostanie wyłoniony finalista, który będzie reprezentować Polskę w europejskim finale w Trondheim.

Strefa Mistrzostw Kawowych

Finał Bocuse D’Or to nie jedyne spektakularne wydarzenie tej edycji, ponieważ SCA Polska, jako krajowy oddział Specialty Coffee Association – globalnej organizacji zajmującej się szerzeniem wiedzy i kultury o kawie wysokiej jakości – po raz kolejny wybrała targi HORECA® w Krakowie, jako miejsce do przeprowadzenia oficjalnych Kawowych Mistrzostw Polski. W tym roku w listopadzie odbędą się aż trzy konkurencje. Podczas targów w Mistrzostwach Polski Cup Tasters, Roasters oraz Coffee in Good Spirits rywalizować będą najlepsi zawodnicy w kraju. Każda z konkurencji skupia się na innym aspekcie kawy specialty.

GASTROFOOD®

Młode wino i gęsina w pięknym Krakowie

Targi HORECA® od pierwszej edycji odbywają się w Krakowie – jednym z najatrakcyjniejszych dla turystów miast w Europie – wpisując się w potrzeby miejscowej branży hotelarskiej i gastronomicznej. Jubileuszowa edycja odbędzie się w przeddzień święta patrona winiarzy – św. Marcina, w które zgodnie z wielowiekową tradycją Europejczycy spożywają młode wino i gęsinę. Organizatorzy zadbali o relaks gości po targach, proponując specjalne ceny w wybranych krakowskich restauracjach serwujących świętomarcińskie specjały.

Wstęp na targi jest bezpłatny dla gości branżowych pod warunkiem rejestracji online do 07.11.2023 na stronach: www.horeca.krakow.pl lub www.enoexpo.krakow.pl.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Źródło: Targi HORECA®

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 19.09.2023
Aktualizacja: 28.02.2024