Legnica: szansa na hotel przy Galerii Gwarna

Udostępnij artykuł

Na hotel przeznaczono 2,2 tys. mkw. powierzchni, która obecnie jest w stanie deweloperskim. Nowy inwestor miałby się zająć wyposażeniem wnętrz oraz prowadzeniem hotelu.

W pięciokondynacyjnym budynku, w którym ma powstać hotel, od 2008 roku działa centrum handlowe Galeria Gwarna. Kompleks znajduje się około 150 metrów od rynku, przy głównym pasażu pieszym ul. Złotoryjskiej, na działce o powierzchni 4,3 tys. mkw. Całkowita powierzchnia najmu części handlowej liczy około 9 tys. mkw. W Galerii działa około 50 lokali, w tym trzy restauracje.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w zamieszkałej przez ponad 100 tys. osób Legnicy działa obecnie siedem hoteli, w tym dwa dwu- i cztery trzygwiazdkowe oraz czterogwiazdkowy hotel sieci Qubus.

Hotele przy centrach handlowych to w ostatnich latach coraz popularniejszy pomysł na biznes. Potwierdzają to takie inwestycje jak m.in.: planowane otwarcie hotelu Qubus przy centrum handlowym Sfera w Bielsku-Białej, budowa Galerii Victoria w Wałbrzychu, przy której powstanie hotel międzynarodowego operatora (poszukuje go Colliers International), obiekt sieci Hilton Garden Inn w planowanym kompleksie handlowo-biurowym Metropol we Wrocławiu czy budowa Galerii Sukcesja w Łodzi, przy której powstanie hotel trzygwiazdkowy.
 

Opublikowano: 23.06.2010
Aktualizacja: 23.06.2010