Leonardo Boutique Kraków Old Town w nowej odsłonie

Udostępnij artykuł

Renowacja obiektu objęła wszystkie pokoje, lobby, bar i restaurację. Odpowiadał za nią uznany architekt wnętrz specjalizujący się w projektach hotelowych – Andreas Neudahm.

Lobby w Leonardo Boutique Kraków Old Town
Lobby w Leonardo Boutique Kraków Old Town

Pomysł na wystrój oparty jest na bogatej historii Krakowa oraz wyjątkowości miasta:

Zależało mi na tym, aby tę nietuzinkową atmosferę otaczającą krakowskie Stare Miasto przenieść do hotelu. Koncepcja przytulnej, otwartej przestrzeni zastosowana w hotelu pozwoliła wybrać stonowane kolory i przytulne tkaniny. Aksamit i szorstkie faktury, modne w okresie powstania zabytkowej kamienicy, w której zlokalizowany jest hotel, łączą się z nowoczesnymi kształtami wybranych do wnętrz mebli. Współczesny design kanap, foteli i krzeseł otulony historycznymi materiałami tworzy harmonijną mieszankę nowoczesności i tradycji, która jest wszechobecna w Krakowie – komentuje Neudahm.

Remont objął części wspólne hotelu – bar oraz restaurację śniadaniową. Odnowiono wszystkie 95 pokoi, a w ukrytym we wnętrzu kamienicy i sąsiadującym bezpośrednio z barem patio ustawiono nowoczesne meble i donice ozdobnych roślin. Jednocześnie lobby i klatki schodowe z ich zdobionymi sufitami i mozaikowymi podłogami zachowały charakter zabytkowej, ponad stuletniej kamienicy.

Restauracja w Leonardo Boutique Kraków Old Town
Restauracja w Leonardo Boutique Kraków Old Town

– Leonardo Boutique to szczególna marka, której założeniem jest dbałość o każdy detal i stworzenie dla gości atmosfery nieskrępowanej wyjątkowości. Teraz – dzięki nowemu wystrojowi goście mogą poczuć się u nas jeszcze bardziej komfortowo, a jednocześnie niezwykle swobodnie – mówi Monika Maciąg, Operations Manager w Leonardo Boutiqie Krakow Old Town.

Hotel posiada trzy gwiazdki, oferuje 95 pokoi, restaurację, bar oraz patio, a także trzy sale konferencyjne. Wszystko to tuż przy Plantach, w obrębie krakowskiego Starego Miasta, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Zlokalizowany dokładnie w centrum obszaru pomiędzy Zamkiem Królewskim na Wawelu, Rynkiem Głównym i Kazimierzem.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Źródło: Leonardo Boutique Kraków Old Town

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 15.11.2022
Aktualizacja: 15.11.2022