Lokaty Budowlane i Osiedle Poniatowskie połączone

Udostępnij artykuł

– Na skutek połączenia kapitał zakładowy spółki Lokaty Budowlane SA został podwyższony o kwotę 11.644.288 zł w drodze emisji 36.388.400 akcji zwykłych na okaziciela serii F o wartości nominalnej 0,32 zł każda – podała spółka w komunikacie.

Lokaty Budowlane SA zamierza realizować rozpoczęte, jak również planowane inwestycje spółki Osiedle Poniatowskie. Jedną z nich jest budowa centrum hotelowo-konferencyjnego w Święcicach. Hotel na 90 pokoi z zapleczem gastronomicznym, dwoma restauracjami oraz salami konferencyjnymi ma ruszyć pod koniec 2010 r. Koszt powstania centrum to ponad 40 mln zł. Pokoje hotelowe i apartamenty będą sprzedawane prywatnym inwestorom. Nabywca będzie mógł tu zamieszkać, ale również – po uruchomieniu hotelu – zarabiać na wynajmie. W ramach oferty gwarantuje się uzyskanie czynszu w wysokości około 1700 zł miesięcznie.

Jak już podawał portal Horecanet.pl, docelowo firma Lokaty Budowlane chce stworzyć sieć centrów hotelowo-konferencyjnych, którymi będzie zarządzać. Spółka prowadzi wstępne rozmowy dotyczące zakupu kolejnych atrakcyjnych nieruchomości i jest zainteresowana m.in. nieruchomościami rezydencjalnymi zlokalizowanymi w największych polskich kurortach.

Lokaty Budowlane SA to spółka notowana na rynku NewConnect. Celem firmy jest debiut na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Opublikowano: 22.06.2010
Aktualizacja: 22.06.2010