Lokaty Budowlane i Osiedle Poniatowskie połączone

Udostępnij artykuł

– Na skutek połączenia kapitał zakładowy spółki Lokaty Budowlane SA został podwyższony o kwotę 11.644.288 zł w drodze emisji 36.388.400 akcji zwykłych na okaziciela serii F o wartości nominalnej 0,32 zł każda – podała spółka w komunikacie.

Lokaty Budowlane SA zamierza realizować rozpoczęte, jak również planowane inwestycje spółki Osiedle Poniatowskie. Jedną z nich jest budowa centrum hotelowo-konferencyjnego w Święcicach. Hotel na 90 pokoi z zapleczem gastronomicznym, dwoma restauracjami oraz salami konferencyjnymi ma ruszyć pod koniec 2010 r. Koszt powstania centrum to ponad 40 mln zł. Pokoje hotelowe i apartamenty będą sprzedawane prywatnym inwestorom. Nabywca będzie mógł tu zamieszkać, ale również – po uruchomieniu hotelu – zarabiać na wynajmie. W ramach oferty gwarantuje się uzyskanie czynszu w wysokości około 1700 zł miesięcznie.

Jak już podawał portal Horecanet.pl, docelowo firma Lokaty Budowlane chce stworzyć sieć centrów hotelowo-konferencyjnych, którymi będzie zarządzać. Spółka prowadzi wstępne rozmowy dotyczące zakupu kolejnych atrakcyjnych nieruchomości i jest zainteresowana m.in. nieruchomościami rezydencjalnymi zlokalizowanymi w największych polskich kurortach.

Lokaty Budowlane SA to spółka notowana na rynku NewConnect. Celem firmy jest debiut na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 22.06.2010
Aktualizacja: 22.06.2010