Nova Wola z nagrodą Wine Spectator

Udostępnij artykuł

Amerykański magazyn Wine Spectator po raz kolejny przyznał nagrody w plebiscycie Restaurant Awards. Tym razem, wśród laureatów z każdego kontynentu znalazła się warszawska restauracja Nova Wola, która otrzymała nagrodę Award of Excellence.

Wine Spectator już od 1981 roku nagradza restauracje z całego świata, doceniając nie tylko jakość i oryginalność, ale także kompleksowość kart win.

Karta win warszawskiej restauracji doceniona na świecie

Award of Excellence to wyróżnienie przyznawane raz do roku. Nagrodę mogą zdobyć wyłącznie restauracje, które posiadają szeroką i kompleksową kartę win, odpowiednio dopasowaną do proponowanych dań – zarówno pod kątem stylu, jak i ceny.

Zdobycie tej prestiżowej nagrody w niecałe dwa lata od otwarcia restauracji jest dużym zaszczytem i docenieniem naszych codziennych starań przekonuje Adrian Pizon, F&B Outlets Manager oraz Sommelier w restauracji Nova Wola. – Niezwykle cieszy fakt, że kapituła doceniła obecność w karcie polskich win, które świetnie komponują się z proponowaną przez nas rodzimą kuchnią, za którą odpowiada Szef kuchni Paweł Suchenek. Wśród nich znajdują się m.in. Solaris czy Rondo pochodzące z winnicy Turnau, a także Cuvée Blanc z krakowskiej Srebrnej Góry. Pokazuje to najlepiej, że nad Wisłą nie brakuje fantastycznych winnic, z których my jako restauratorzy czerpiemy z dużą radością.

Obecność w karcie polskich win doceniają nie tylko światowi eksperci, ale także goście restauracji Nova Wola. Najlepiej świadczy o tym fakt, że coraz częściej sięgają nie tylko po wino, ale także poszukują przede wszystkim pozycji z rodzimych upraw. Ich etykiety potrafią pozytywnie zaskoczyć. Polscy winiarze wykonali olbrzymi postęp w produkcji wysokiej jakości win regionalnych, czemu dowodzi m.in. coroczny Konkurs Polskich Win w Jaśle.

Poza ofertą lokalnych win, w karcie restauracji Nova Wola nie brakuje także propozycji pochodzących z uznanych regionów winiarskich – Włoch, Francji, Hiszpanii, Niemiec czy Izraela. Przewidziano także niebanalne pozycje z tzw. „nowego świata”, czyli Republiki Południowej Afryki, Argentyny, Nowej Zelandii czy Chile. Karta wpisuje się również w panujące trendy, serwując wina wegańskie oraz bezalkoholowe, w tym m.in. świetną alternatywę dla szampana – organiczne, musujące Chardonnay 0,0 proc. od Thomson & Scott.

Łącznie, w wyróżnionej karcie win restauracji Nova Wola znajduje się aż 100 różnorodnych pozycji. Oficjalna informacja o nagrodzie dla warszawskiego lokalu pojawiła się w najnowszym numerze magazynu Wine Spectator, który na rynku amerykańskim ukazał się 11 lipca.

Źródło: Nova Wola

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj-czerwiec 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 11.07.2023
Aktualizacja: 11.07.2023