Nowy dyrektor techniczny Hotelu Arłamów

Udostępnij artykuł

Stanowisko to objął Dariusz Domański. Nowy dyrektor techniczny Hotelu Arłamów łączy wiedzę techniczną z praktycznym doświadczeniem przy wdrażaniu systemów zarządzania jakością. Jednocześnie przez kilkanaście lat zajmował się zarządzaniem zakładami produkcji mediów energetycznych, ciepłowniczych i stacji hydroforowych.

Dariusz Domański Hotel Arłamów

Nie pracujemy bezpośrednio z gośćmi, to fakt. W końcu Dział Techniczny z założenia powinien być niewidoczny dla gości – widoczne są tylko usprawnienia, które wprowadzamy w życie każdego dnia. Hotel na szczycie góry, z własnymi wodociągami, nowoczesną elektrociepłownią i ergonomicznym systemem zarządzania budynkiem to duże wyzwanie w mojej dotychczasowej karierze zawodowej. Cieszę się, że mam w tym swój udział – powiedział Dariusz Domański, nowy dyrektor techniczny Hotelu Arłamów.

Dział techniczny, czyli weryfikacja każdego dnia

Produkcja ekologicznej energii elektrycznej czy  najnowocześniejszy system oczyszczania powietrza i wody – to tylko niektóre elementy, które mają ogromny wpływ na pozytywne wrażenie hotelowych gości. Nad tym, by wszystko w budynku działało ergonomicznie i funkcjonalnie, czuwa z pozoru niewidoczny Dział Techniczny.

Jak powiedział Michał Kozak, prezes Hotelu Arłamów: Chcemy być jeszcze bardziej nowocześni i sprawni technicznie. Dariusz Domański ma cenne doświadczenie, nasza współpraca zwiększy potencjał do zrównoważonego rozwoju infrastruktury Hotelu Arłamów i wyzwań jakie stoją przed nami w 2023 roku.

Pod kierownictwem nowego dyrektora technicznego budynek będzie więc działał jeszcze bardziej ergonomicznie. Przejdzie też wewnętrzną modernizację, która zapewni gościom więcej udogodnień podczas pobytu. A to nie wszystko, bo usprawnienia ułatwią również pracownikom codzienne wykonywanie obowiązków.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli listopad-grudzień 2022

Techniczne cele Hotelu Arłamów na 2023 rok

Przed nami sporo wyzwań w zakresie modernizacji, zrównoważonego rozwoju i serwisu infrastruktury technicznej całego obiektu – dodaje Michał Kozak.

Wśród najważniejszych zadań Dariusza Domańskiego i jego zespołu znajduje się przygotowanie firmy wymagań certyfikacji ESG oraz utrzymanie sprawności całego kompleksu – w tym systemu BMS, instalacji wodociągowej, sieci energetycznej i sprzętów informatycznych.

Jednym z kluczowych działań jest też zaopatrzenie w energię elektryczną i zapewnienie poprawnego funkcjonowania elektrociepłowni z technologią trigeneracji.  Jest to jeden z najnowocześniejszych i największych tego typu obiektów w Polsce, który jako opał wykorzystuje biomasę z drewna; elektrociepłownia spala rocznie około 21 ton biomasy z drewna, produkując przy tym 36 000MWh energii cieplnej i około 10 000MWh chłodu rocznie; temperatura w palenisku sięga 950°C.

Nowy dyrektor techniczny zajmie się ponadto usprawnieniem inteligentnego systemu zarządzania budynkiem (BMS), by zautomatyzować jak najwięcej różnych działań na przestrzeni roku.

Źródło: Hotel Arłamów

hotel Arłamów

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 08.02.2023
Aktualizacja: 08.02.2023