Opasły Tom w gronie najlepszych restauracji i barów na świecie

Udostępnij artykuł

Opasły Tom – restauracja zlokalizowana przy ul. Wierzbowej 9 w Warszawie – trafiła na światową listę 50 Best Discovery. To prestiżowy konkurs restauracyjny, zorganizowany podobnie jak Oscary, gdzie znawcy branży (ponad 1000 jurorów) głosują na swoje ubiegłoroczne odkrycia. W rankingu umieszczono zróżnicowane miejsca od wschodzących talentów i lokalnych ulubieńców, po fine diningową kuchnię i dobre lokale z alkoholem.

Opasły Tom
Opasły Tom

Opasły Tom oferuje kuchnię polską w autorskiej interpretacji. Zaprasza do współpracy szefów kuchni-rezydentów, którzy czerpiąc ze swojego doświadczenia i talentu, prezentują ją w niepowtarzalnej formie. To kuchnia szczera i osobista. Zimą 2021/22 swoją rezydencję rozpoczął szef Konrad Kowalski, którego co tydzień można spotkać na targu w Fortecy, gdzie z czułością i uwagą wybiera składniki swoich dań. Kapituła konkursu doceniła szczególnie sezonowość oraz bogaty smak dań proponowanych przez Kowalskiego.

Koncentrując się na sezonowym produkcie, odkrywając jego niuanse, wydobywając esencję, szef Kowalski szuka współczesnej definicji polskiego smaku. Tworzy połączenia nieoczywiste, chętnie wykorzystuje receptury swojego domu rodzinnego. Pochodzi z Chełma, ma 36 lat, jego ulubione sekcje to ryby oraz desery.

Doceniona nie tylko kuchnia

Za piwnice Opasłego Tomu odpowiada Błażej Dudziak. Na szczególną uwagę zasługuje duża reprezentacja win polskich, które sommelier wyszukuje u początkujących, ambitnych producentów. Ponadto można spróbować w Opasłym Tomie nalewek oraz miodów pitnych, w których specjalizuje się tradycyjne polskie gorzelnictwo. Za nienaganną pracę restauracji odpowiada manager Adam Greczan.

To nie pierwsze wyróżnienie Opasłego Tomu. W 2020 roku wnętrza restauracji zostały wybrane jako jedne z pięciu najpiękniejszych na świecie, według Wallpaper* magazine. Autorami wnętrz są Dominika i Paweł Buck.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE październik-listopad 2022
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Restaurację stworzyli Agnieszka Kręglicka i Marcin Kręglicki, restauratorzy od ponad trzydziestu lat kreujący warszawską scenę gastronomiczną, właściciele pięciu restauracji etnicznych, działu cateringu, twórcy Targu Rolniczego w Fortecy, orędownicy zrównoważonego rolnictwa, autorzy książek i telewizyjnych programów kulinarnych.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 29.11.2022
Aktualizacja: 29.11.2022