Orlen i Stop Cafe walczą o wegan i wegetarian

Udostępnij artykuł
PKN Orlen postanowił zadbać o to, aby każdy klient odwiedzający stacje sieci znalazł coś dla siebie. Dlatego od września br. w Stop Cafe oferta została poszerzona o nowe wegetariańskie i wegańskie produkty w tym wegańskiego hot-doga.

Lista nowości

Hot dog z parówką wegańską zawiera parówkę przygotowaną m.in. z olejów roślinnych, białka z grochu oraz białka z ziemniaków. Hot dog podawany jest z ketchupem, musztardą, sosem BBQ ze śliwką i sosem meksykańskim. Nie będzie zawierał żadnych surowców pochodzenia zwierzęcego. Skład produktu jest dostępny u pracowników stacji paliw w postaci karty produktu. Nowy hot dog Orlenu z parówką wegańską jest produktem dla osób na diecie wegańskiej oraz wegetariańskiej.

Kajzerka rumsztyk vege stworzona została między innymi w oparciu o kaszę kuskus pestki dyni, pestki słonecznika oleje roślinne, kaszę jaglaną oraz mąkę kukurydzianą i przyprawy.

Wrap falafel to wyjątkowe połączenie świeżych warzyw oraz delikatnie orientalnego kotlecika z ciecierzycy, groszku oraz przypraw takich jak kolendra świeża, sól, czosnek, mięta i kmin rzymski.

Kultowa bułka z pieczarkami to bułka pszenna zawierająca farsz pieczarkowy wzbogacony cebulką oraz przyprawami. Podawana z pieca, na ciepło.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

 Przygotowanie

Zgodnie z przekazanym na stacje standardem parówki vegańskie powinny być podgrzewane na wydzielonej przestrzeni obecnego rollera. Obowiązkiem jest utrzymywanie wolnej przestrzeni pomiędzy parówkami wegańskimi oraz standardowymi (wieprzowymi) tak, aby produkty te nie stykały się. PKN Orlen zaznacza, że osoby odpowiedzialne za nową ofertę cały czas zwracają uwagę pracownikom stacji paliw na stosowanie przekazanych wytycznych operacyjnych w tym zakresie.

 Dostępność

Hot dog z parówką wegańską już za chwilę będzie w całej sieci (wszystkie stacje z ofertą hot dogów). W zakresie Kajzerki rumsztyk vege, wrapa falafel i bułki z pieczarkami ich wprowadzenie ograniczone jest obecnością na stacjach paliw odpowiednich urządzeń do podgrzewania.

Dlatego poszczególne nowe produkty vege są dostępne kolejno:

Hot dogi z parówką wegańską – cała sieć CODO i DOFO (stacje dysponujące ofertą hot dogów)

Kajzerka rumsztyk vege, wrap falafel – stop.cafe (2.0) CODO i DOFO (stacje dysponujące ofertą świeżych kanapek)

Bułka z pieczarkami – stacje Stop Cafe Bistro oraz z ofertą stop.cafe (2.0) CODO i DOFO.

 Rozwój menu

PKN Orlen zapewnia, że dokłada starań, aby szeroka oferta produktów wegańskich i wegetariańskich zagościła na stałe w menu stop.cafe. Na ten moment, obecność nowych produktów vege w ofercie sieci nie jest jakkolwiek ograniczona czasowo.

To czy hot dog z parówką wegańską oraz bułka z pieczarkami wejdą na stałe do oferty zależy od zainteresowania klientów. Koncern liczy na to, że nowości z oferty gastronomicznej zyskają szeroką grupę zwolenników. Wrap falafel oraz Kajzerka rumszyk vege są już od dłuższego czasu stałymi elementami oferty nowego konceptu stop.cafe (2.0) i zyskały swoich stałych odbiorców.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 11.09.2018
Aktualizacja: 11.09.2018