Oszczędzanie jest w cenie… zmywarki

Udostępnij artykuł

W czasach, gdy liczy się każdy sposób na zwiększenie zysków, oszczędzanie energii i wody jest jednym z największych wyzwań stojących przed biznesami gastronomicznymi. Nic dziwnego, w końcu kuchnia jest jednym z najbardziej energochłonnych miejsc pracy. Do najważniejszych, najczęściej używanych sprzętów należy zmywarka. Prezentujemy kilka innowacyjnych rozwiązań energooszczędnych, stosowanych przez markę Winterhalter w zmywarkach gastronomicznych. To właśnie dzięki przemyślanej technologii rachunki za energię elektryczną mogą maleć, a zyski rosnąć.

1.Konsekwentne odzyskiwanie energii

Zmywarki można wyposażyć w duży wymiennik ciepła odzyskujący energię z wody ściekowej i dodatkowy wymiennik ciepła do powietrza wylotowego. Modele EnergyPlus wykorzystują w ten sposób energię z wody ściekowej oraz z powietrza wylotowego do dwustopniowego ogrzewania zimnej wody dopływowej. Dzięki temu koszty pracy zredukowane zostają o 20 % w każdym cyklu mycia. W związku z tym, że jednocześnie temperatura powietrza wylotowego spada o ponad połowę, zakup dodatkowego kaptura wylotowego może nie się okazać zbędny. Modele EnergyPlus to rentowna inwestycja, pozwalająca na długofalową oszczędność energii: dodatkowe koszty zakupu systemu EnergyPlus amortyzują się w krótkim czasie.

2. Odzyskiwanie ciepła

Po raz pierwszy w branży wszystkie zmywarki kapturowe serii PT firmy Winterhalter są wyposażone w system odzysku ciepła. Kompaktowy wymiennik ciepła EnergyLight wykorzystuje energię z wody ściekowej do podgrzania zimnej wody dopływowej. Dzięki temu automatycznie zmniejsza się zużycie energii w każdym cyklu zmywania. W ten sposób można zaoszczędzić nawet do 20% energii, w porównaniu z tradycyjnymi systemami nagrzewania wody.

3. Oszczędność korzystania z zasobów naturalnych

Nowy system płukania z napędem znacznie redukuje standardową ilość wody. Pozwala to zaoszczędzić ok. 12 % kosztów eksploatacyjnych na jeden proces zmywania. Udoskonalony w ten sposób system gwarantuje doskonały efekt, mimo zużycia znacznie mniejszej ilości świeżej H2O.

4. Wiesz, ile zużywasz!

Kolejnym rozwiązaniem energooszczędnym zastosowanym przez Winterhalter jest funkcja Connected Wash, która pozwala na analizę danych dotyczących pracy i użytkowania urządzenia. Indywidualne wskazówki dotyczące oszczędzania energii i zalecenia dotyczące eksploatacji są przekazywane za pośrednictwem platformy cyfrowej operatorowi i personelowi myjącemu, co pozwala na bardziej oszczędne mycie naczyń.

5. Wysoka jakość na długie lata

Nie bez znaczenia jest materiał, z którego wykonane są zmywarki Winterhalter. Marka stosuje materiały wysokiej jakości, które nie tylko są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, ale także zapewniają oszczędność energii. Zastosowanie nowoczesnych materiałów i technologii pozwala na zredukowanie zużycia energii nawet o 30%.

Już sama decyzja o wyposażeniu zakładu w zmywarkę pozwala oszczędzić czas, wodę oraz energię elektryczną, a także personel, który w czasie działania urządzenia może wykonywać inne zadania. Nowoczesna technika mycia naczyń jest szczególnie energooszczędna, dlatego warto sprawdzić, czy można zastąpić starsze zmywarki. Dzięki zmniejszonym kosztom eksploatacji, koszty zakupu amortyzują się  w krótkim czasie. Eksperci marki Winterhalter chętnie pomogą w przeprowadzeniu indywidualnych kalkulacji, aby ustalić, kiedy inwestycja w nowy model się opłaci.

 Gdyby zakup nowoczesnej zmywarki był zbyt obciążający dla budżetu zakładu, czy piekarni, Winterhalter oferuje możliwość długoterminowego najmu zmywarek. Takie rozwiązanie pozwala wyposażyć lokal gastronomiczny w najnowocześniejszy sprzęt zmywający bez konieczności angażowania dużych zasobów finansowych. W przypadku skorzystania z tej usługi wynajmujący dysponuje wysokiej jakości sprzętem bez konieczności jego zakupu. Umowę podpisuje się na określony czas, ze stałą ratą. Po jej zakończeniu można (ale nie trzeba) wykupić sprzęt po preferencyjnej cenie. Więcej informacji o możliwościach urządzeń można znaleźć na stronie: www.winterhalter.pl.

Tekst powstał we współpracy z Winterhalter.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 16.05.2023
Aktualizacja: 16.05.2023