Pałace – perły wśród hoteli

Udostępnij artykuł
Niegdyś rezydencje arystokracji i możnowładców, przynoszące swoim właścicielom prestiż i dające powód do dumy. Przez szereg dziejów pałace barwnie wkomponowały się w otaczający krajobraz, a ich mury przesiąknęły na wskroś historią swojego regionu. W wyniku rodzinnych koligacji często przechodziły z rąk do rąk, a w czasie wojennych zawieruch były obracane w ruinę lub przemianowane na Państwowe Gospodarstwa Rolne. Po upadku komunizmu w Polsce powróciły w prywatne ręce, dzięki którym zaczęły odzyskiwać swój dawny blask.


Fot.: Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort

Obecnie pałace w całym kraju przeżywają rozkwit, podobny do tego jaki miał miejsce w czasach największej świetności. Ich atrakcyjność podnoszą otaczające je walory przyrodnicze i krajobrazowe (Pałac Runowo), a także liczne atrakcje takie jak pałacowe gabinety spa (Pałac na Wodzie), stadniny koni (Pałac Wąsowo), kryte baseny (Pałac Staniszów) czy własne winnice z winiarniami (Pałac Mierzęcin). Daje to szeroki wachlarz możliwości na spędzenie wolnego czasu, co sprawia że każdy gość znajdzie coś dla siebie. Jakby tego było mało, wykwintne restauracje, sale bankietowe oraz wspaniałe ogrody idealnie nadają się na przyjęcia i imprezy okolicznościowe. Większość pokoi posiada indywidualne aranżacje wnętrz, utrzymane w duchu minionych epok, co w połączeniu z wysokiej jakości tekstyliami dostarczanymi przez firmę Blycolin daje niezapomniane odczucia i komfortowy sen.

To wszystko sprawia, że pałace stanowią idealne miejsce na odpoczynek od zgiełków współczesnej cywilizacji a także weekendowy relaks.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 03.12.2018
Aktualizacja: 04.12.2018