Podaruj obiad osobie bezdomnej! – akcja sieci Kuchnia za Ścianą

Udostępnij artykuł
Jest to inicjatywa umożliwiająca każdemu konkretne wsparcie osób bezdomnych i wykluczonych społecznie poprzez zakup ciepłego obiadu. Akcję wsparły już setki osób. Jej organizatorami są sieć restauracji Kuchnia za Ścianą oraz Fundacja Daj Herbatę.

Czasami małe gesty znaczą najwięcej. Są wśród nas tacy, dla których ciepły, domowy obiad, zjedzony bez skrępowania w miłej atmosferze to coś nadzwyczajnego. Nasza sieć restauracji „Kuchnia za Ścianą” zorganizowała akcję wspierającą właśnie takie osoby.

Każdy może zakupić specjalny kupon – zaproszenie w cenie 12,99zł. Za tę kwotę funduje osobie bezdomnej danie główne, składające się z dania mięsnego, surówek i dodatków. Kuchnia za Ścianą do każdego obiadu dokłada gratis zupę i kompot i organizuje obiad na wyłączność w jednej ze swoich restauracji. Wszystkie kupony przekazywane są Fundacji Daj Herbatę, która od lat współpracuje z osobami bezdomnymi i doskonale zna ich potrzeby. Dla osób bezdomnych i wykluczonych społecznie jest to okazja aby się spotkać, porozmawiać, w końcu poczuć się normalnie. Obiad mogą bez skrępowania zjeść na miejscu w lokalu, lub zabrać ze sobą na wynos.

I Ty możesz przyłączyć się do tej wspaniałej akcji! Kupony można kupić we wszystkich Kuchniach na terenie Warszawy oraz online na stronie: www.kuchniazasciana.pl/podaruj-obiad

Do akcji zainspirowały nas doświadczenia z naszych restauracji. Serwujemy w nich jedzenie na wagę w atrakcyjnych cenach, dlatego niektóre osoby, których nie stać  na posiłek, przychodziły tam aby poprosić przypadkowych klientów o kupienie im obiadu. Prawie zawsze byli przy tym dość mocno skrępowani, zresztą nic dziwnego, bo reakcje były różne. Niektórzy kupowali posiłek, inni czuli się napastowani, czasami trafiały do nas skargi od klientów. Dla obu stron była to sytuacja stresująca. Dlatego pomyśleliśmy, że można umożliwić tego typu wsparcie, by dla wszystkich możliwość pomocy była jak najłatwiejsza i jak najbardziej komfortowa.

Dzięki ogromnemu wsparciu naszych klientów i innych osób, które kupiły obiad, takie spotkania dla osób bezdomnych organizujemy już regularnie. Osoby obdarowane często nie kryją swojej radości i wdzięczności. Najbardziej wzruszyła nas wypowiedź jednego z panów: „Jak się odbiję to obiecuję, że sam będę kupował takie obiady dla innych!!”

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 09.08.2018
Aktualizacja: 13.08.2018