Polski Bon Turystyczny – wykorzystano ponad 2 mld zł

Udostępnij artykuł

Na początku stycznia br. suma płatności, które zostały zrealizowane z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego przekroczyła 2 miliardy złotych. Z bonu skorzystało już lub skorzysta w najbliższym czasie ponad 5 milionów dzieci.

polski bon turystyczny

Polski Bon Turystyczny jest rządową formą wsparcia dla polskich rodzin i przedsiębiorców z branży turystycznej. Świadczeniem zostało objętych ponad 7 milionów dzieci. Projekt pozwala zrealizować plany wyjazdowe zwłaszcza tym osobom, które nie mogłyby sobie pozwolić na wspólne wyjazdy weekendowe, zimowe czy wakacyjne.

Polski Bon Turystyczny, czyli jeden z głównych instrumentów wypracowanych w celu ożywienia turystyki odniósł olbrzymi sukces. Nie tylko w wymiarze społecznym, ale i gospodarczym. 2 miliardy złotych stanowią kwotę, która wpłynęła do polskich przedsiębiorców. Pozwoliła też wielu z nich utrzymać się w czasach tak zwanej turystyki niepewności. Bon spełnił swoją rolę również w sferze patriotycznej. Polacy na nowo zakochali się w swojej ojczyźnie. Odkryli nowe, nieznane dotąd miejsca i tę miłość do własnego kraju przekazują także swoim dzieciom. Spodziewamy się, że nawet po zakończeniu programu polskie rodziny będą chętnie spędzać wakacje w Polsce – mówi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Polski Bon Turystyczny – w liczbach

Liczba aktywnych bonów wynosi obecnie prawie 3,3 miliona, z czego niemal 80 procent zostało już przynajmniej częściowo wykorzystanych. Tylko w roku 2021 aktywowano około 2 milionów bonów. Z kolei pierwszy tydzień 2022 roku przyniósł przedsiębiorcom uczestniczącym w programie wpływ na kwotę ponad 16 milionów złotych. Wartość ta pokazuje, że rodzice i opiekunowie wybierają właśnie tę formę rozliczenia planując zbliżające się ferie zimowe swoich dzieci.

Projekt finansowany z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 potrwa jeszcze 9 miesięcy. Dając możliwość zapłaty bonem za wypoczynek w okresie ferii zimowych, także weekendu majowego, w ramach zielonych szkół czy wycieczek szkolnych. Jednak przede wszystkim w trakcie najbliższych wakacji.

Podpisana 20 grudnia 2021 r. przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawa z dnia 17 listopada 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, wydłużyła termin na dokonywanie płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego do 30 września 2022 r., co stworzyło uprawnionym warunki do jego pełniejszego wykorzystania.

Wydłużenie terminu płatności Polskim Bonem Turystycznym było słuszną i w pełni uzasadnioną decyzją. Wcześniejszy termin wskazywał koniec marca 2022 r. Zważywszy na liczbę zachorowań i obowiązujące w obiektach hotelarskich lub branżach bezpośrednio powiązanych z turystyką ograniczenia, realizacja świadczenia mogłaby być utrudniona. Obecnie polskie rodziny będą mogły cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami również w trakcie najbliższych wakacji letnich. W minionym roku w samym tylko okresie między czerwcem a wrześniem Polacy zrealizowali płatności na łączną sumę ponad 1,2 miliarda złotych. Wierzymy, że w  analogicznym okresie będzie podobnie, co pozwoli zbliżyć się do zabezpieczonych 4 miliardów złotychpodsumowuje Anna Salamończyk-Mochel, p.o. prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Źródło: Polski Bon Turystyczny

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 17.01.2022
Aktualizacja: 18.01.2022