PU Ustroń SA modernizuje obiekty

Udostępnij artykuł

Zaplanowane prace obejmują: wymianę ślusarki aluminiowej w kondygnacji parteru segment B, docieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykończeniem cokołu, wymianę ślusarki i stolarki okiennej, docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, modernizację instalacji centralnego ogrzewania oraz modernizację wentylacji mechanicznej. Inwestycja ma zostać ukończona na przełomie listopada i grudnia 2010 roku.

Sanatorium i szpital uzdrowiskowy Równica dysponują bazą noclegową dla 835 osób w pokojach i apartamentach. W obiekcie znajduje się także jadalnia. Budynek połączony jest przewiązką z uzdrowiskowym zakładem przyrodoleczniczym.

PU Ustroń SA posiada łącznie 1325 miejsc noclegowych w pokojach jedno-, dwu- i wieloosobowych, a także apartamentach. W obiektach leczy się głównie choroby reumatyczne i narządu ruchu, choroby serca i naczyń krwionośnych, choroby neurologiczne i układu oddechowego, cukrzycę oraz otyłość.

Strategia rozwojowa spółki na lata 2006-2012 mówi o odchodzeniu od tradycyjnego ośrodka sanatoryjnego na rzecz nowoczesnego, rentownego centrum usług medycznych, wykorzystującego warunki klimatyczne, położenie  (w promieniu 150 km mieszka ok. 4 mln ludzi) oraz – wypracowaną przez jakość świadczonych usług – markę.

Opublikowano: 23.06.2010
Aktualizacja: 23.06.2010