Radisson Blu Kraków wsparł inicjatywy ekologiczne

Udostępnij artykuł

Impreza ta odbyła się w podziemnym parkingu hotelu. W multimedialnych eko-punktach goście – menedżerowie znanych na rynku firm – mogli dowiedzieć się m.in. jak prawidłowo segregować każdego rodzaju odpady i co się dzieje z nimi dalej. Siedząc w strefie chillout na tekstylnych siedziskach oraz na hotelowych pufach – uszytych z wycofanych z użycia kołder, mogli podziwiać światowy design mebli recyclingowych. Zaś sięgający po zdrowe przekąski w strefie gastronomicznej wysłuchali informacji na temat współpracy Radisson Blu z lokalnymi producentami artykułów spożywczych. Oprócz tego przygotowano ciekawostki na temat produkcji zdrowej żywności, sposobów oszczędzania energii, wody i jedzenia.

Wystrój nietypowego wnętrza w którym odbyło się spotkanie, został zaprojektowany i wykonany przez lokalnych artystów – studentów ASP w Krakowie. Do przygotowania ekologicznego baru użyto 5 tys. butelek wody mineralnej. Wyspy cateringowe wykonano z 200 drewnianych europalet. Do współpracy w przygotowaniu imprezy zostali zaproszeni tylko lokalni podwykonawcy, a gwiazdami wieczoru byli lokalni artyści.

Ze względu na proekologiczny i prospołeczny charakter imprezy, zaproszeni goście zostali poproszeni o przyjazd środkami transportu miejskiej komunikacji publicznej. Zsumowana wartość zebranych biletów wyniosła 196 zł. Za jej równowartość Radisson Blu zakupi upominki dla domu dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie.

Opublikowano: 23.06.2010
Aktualizacja: 23.06.2010