Rusza andrzejkowa akcja Costa Coffee

Udostępnij artykuł

Nawóz do kwiatów, naturalny środek czyszczący, neutralizator zapachów w lodówce – to tylko kilka z wielu zastosowań fusów po kawie. Sieć Costa Coffee wraz z Too Good To Go, w ramach andrzejkowej kampanii “Nie wróż z fusów, uratuj je”, zachęcają konsumentów do odbierania pozostałości po kawie z kawiarni i wykorzystania ich ponownie. Każdy, kto odbierze fusy, otrzyma zniżkę na zakup kawy z Costa Coffee. Akcja trwa do 30 listopada.

Kawa jest uwielbiana niemal na całym świecie. Posiada nie tylko bogactwo smaków i aromatów, lecz także szereg właściwości zdrowotnych. Często zapominamy, że pozostałości po kawie są równie wartościowe, a mimo to nazywamy je… odpadem. Z powodzeniem przecież używane są chociażby w przemyśle cukierniczym oraz kosmetycznym. W skali roku aż 145 tys. kg fusów – czyli wciąż przydatnego surowca – z kawiarni Costa Coffee może zostać wykorzystana ponownie. I

Ziarna kawy po raz drugi

Fusy, które pozostaną po ulubionej kawie, można wykorzystać w domu. To doskonała alternatywa dla środków czyszczących. Zawinięcie fusów do kawy w gazę stworzy nam gąbkę do zmywania, dzięki której łatwiej usuniemy zaschnięty tłuszcz z garnków i naczyń. Wszyscy, którzy narzekają na zapachy z lodówki, mogą użyć pozostałości po kawie jako neutralizatora. Nie jest tajemnicą, że fusy – dzięki takim składnikom mineralnym jak potas, magnez, miedź i azot – są też bardzo dobrym nawozem do naszych roślin.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi pomysłami na wykorzystanie fusów i oznaczanie ich hasztagiem #fusytogo. Wszyscy, którzy zdecydują się na odebranie surowca z najbliższej kawiarni Costa Coffee otrzymają 20-procentową zniżkę na dowolną kawę lub herbatę klasyczną.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE październik-listopad 2022
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Źródło: Costa Coffee

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 23.11.2022
Aktualizacja: 23.11.2022