Spółka Tecop wybuduje hotel

Udostępnij artykuł

Jak informują przedstawiciele spółki, na parterze budynku znajdzie się restauracja na około 80 osób, a na piętrze osiem pokoi hotelowych. Aktualnie inwestorzy poszukują generalnego wykonawcy obiektu, później będą potrzebni dostawcy wyposażenia do hotelu. Według planu budowa ma się zakończy się jeszcze w tym roku. Obiekt bedzie posiadał standard trzech gwiazdek.

Spółka Tecop została założona w 1993 roku jako firma handlowo-usługowa. W pierwszych latach działalności pracowała głównie jako kooperant w branży metalowej. W kolejnych latach wykonywała usługi budowlano-montażowe w kraju i wspólnie z firmą Lubopol na rynku niemieckim. Obecnie specjalizuje się w wykonawstwie domków jednorodzinnych i usługach IT.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że obecnie w całym województwie lubelskim funkcjonuje 25 hoteli, z czego 13 to obiekty trzygwiazdkowe (dziewięć to dwu-, a dwa – jednogwiazdkowe). W sumie w województwie znajduje się  łącznie około 50 skategoryzowanych obiektów noclegowych. Według danych GUS, stopień wykorzystania pokoi w województwie w 2009 r. wyniósł 40,4 proc. (38,7 proc. w 2008 r.). Natomiast stopień wykorzystania miejsc noclegowych – 33,9 proc. (32 proc. w 2008 r.).
 

Opublikowano: 22.06.2010
Aktualizacja: 22.06.2010