Spółka Tecop wybuduje hotel

Udostępnij artykuł

Jak informują przedstawiciele spółki, na parterze budynku znajdzie się restauracja na około 80 osób, a na piętrze osiem pokoi hotelowych. Aktualnie inwestorzy poszukują generalnego wykonawcy obiektu, później będą potrzebni dostawcy wyposażenia do hotelu. Według planu budowa ma się zakończy się jeszcze w tym roku. Obiekt bedzie posiadał standard trzech gwiazdek.

Spółka Tecop została założona w 1993 roku jako firma handlowo-usługowa. W pierwszych latach działalności pracowała głównie jako kooperant w branży metalowej. W kolejnych latach wykonywała usługi budowlano-montażowe w kraju i wspólnie z firmą Lubopol na rynku niemieckim. Obecnie specjalizuje się w wykonawstwie domków jednorodzinnych i usługach IT.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że obecnie w całym województwie lubelskim funkcjonuje 25 hoteli, z czego 13 to obiekty trzygwiazdkowe (dziewięć to dwu-, a dwa – jednogwiazdkowe). W sumie w województwie znajduje się  łącznie około 50 skategoryzowanych obiektów noclegowych. Według danych GUS, stopień wykorzystania pokoi w województwie w 2009 r. wyniósł 40,4 proc. (38,7 proc. w 2008 r.). Natomiast stopień wykorzystania miejsc noclegowych – 33,9 proc. (32 proc. w 2008 r.).
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 22.06.2010
Aktualizacja: 22.06.2010