Wernisaż wystawy z okazji 20-lecia InterContinental Warszawa

Udostępnij artykuł

Od 20 lat warszawski InterContinental jest jednym z symboli stolicy, a jego historia jest częścią historii miasta. Dzięki swojej lokalizacji hotel był świadkiem i uczestnikiem wielu wyjątkowych wydarzeń historycznych, politycznych, społecznych i kulturalnych. Z okazji jubileuszu obiekty, dla gości i warszawiaków otwarto wyjątkową wystawę: „Warszawa – miejsce, czas i ludzie”, której partnerem jest prestiżowa Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

fot. Kurnikowski/AKPA

Ekspozycja pokazuje Warszawę oczyma Edwarda Dwurnika, Joanny Woydy i Anny Wardęgi-Czai, artystów pochodzących z trzech różnych pokoleń i środowisk artystycznych.

Wernisaż odbył się w kawiarni Śliska – The Lounge, która mieści się w hotelowym lobby a nazwę zawdzięcza pobliskiej ulicy Śliskiej. Odwiedzający wernisaż goście mogli skosztować dań tradycyjnej kuchni warszawskiej, która łączyła w sobie wpływy kuchni polskiej, żydowskiej i włoskiej. W menu m.in.: koktajlez szyjek rakowych z koperkowym sosem, wędzony węgorz z plackiem ziemniaczanym i chrzanem, a na deser smażony kwiat czarnego bzu z jogurtem i cukrem pudrem.

Monika Mikulska-Guźniczak, Britta Kutz, Karolina Stępniak, Rafał Madyński
fot. Kurnikowski/AKPA

Gości przywitano koktajlem „Syrenka”. Stworzony z okazji 20-lecia InterContinental Warsaw i zainspirowany legendą o Syrence Warszawskiej, koktajl ten łączy w sobie smaki przeszłości i teraźniejszości. Serwując „Syrenkę” oddano hołd zarówno dumnemu dziedzictwu Warszawy, jak i wyjątkowemu dwudziestoleciu Hotelu InterContinental.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2023

Źródło: InterContinental Warszawa

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 06.06.2023
Aktualizacja: 06.06.2023